(Yıldız Entegre), (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı) Tarafından BAŞARI BELGESİ ile Ödüllendirildi…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı kapsamında başarılı örnekler ödüllendirildi. Yıldız Entegre’nin Kartepe tesislerindeki enerji kullanımını azaltmaya ve verimliliği artırmaya dönük çalışmaları “Verimliliği Artırıcı Proje Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi.

Tüm iş süreçlerini sürdürülebilirlik odaklı olarak sürdüren Yıldız Entegre, bu çalışmalarının karşılığını başarı belgesi ile aldı. Yıldız Entegre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 11 Nisan’da 10.’su başlayan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı kapsamında verilen “Sanayide Verimlilik Artırıcı Projeler” adlı kategoride “Başarı Belgesi”nin sahibi oldu.

11 Nisan’da İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen ve açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yaptığı 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı sırasında yapılan törende Yıldız Entegre, değerlendirme komitesi tarafından Kartepe tesislerindeki eski tip armatürlerin yeni teknoloji ile yüksek verimli LED armatürlere dönüştürülmesi projesiyle başarı belgesi aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı törende Yıldız Entegre’nin belgesini Resmi ve Dış İlişkiler Müdürü Bülent Yücelen, Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın’dan aldı. Kalsın, ödül töreninde “Ülkemizin rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunduğunuz, faaliyetlerinizle örnek ve öncü çalışmalarımızdan dolayı Yıldız Entegre yöneticilerini ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

Her daim ağacın izinde 

Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin

Başarı belgesi ile ödüllendirilmelerinin tüm Yıldız Entegre ailesini çok gururlandırdığını söyleyen Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, “Kurumsal kimliğimizin temelini sürdürülebilirlik oluşturuyor. Orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak ham maddemiz, doğanın en önemli simgelerinden biri olan ağaç. Bu gerçekten yola çıkarak tüm faaliyetlerimizi ‘ağacın izinde’ yaklaşımıyla hayata geçiriyoruz. Hammaddenin üretilmesinden nihai tüketiciye kadar ulaşan tüm zincirde odağımız, verimliliği artırmak ve çevreye karşı olan sorumluluğumuz yerine getirmek üzerine kurulu. Bu yaklaşımımızın da bir kez daha en üst düzeyde ödüllendirilmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


Yıldız Entegre:
Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır. Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.