(DYO), 30 Nisan-3 Mayıs’ta IDEF’19’da

Uluslararası savunma sanayi işbirliği ve tanıtım platformlarından biri olarak kabul edilen IDEF’19 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Sanayi boyalarında sektörün öncüsü DYO da savuma sanayinde faaliyet gösteren tedarikçisi olduğu birçok firma ile fuarda yer alacak.

IDEF’ 19, 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP organizatörlüğünde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Savunma sanayinde önemli bir yere sahip olan fuarın bu yılki katılımcıları arasında sanayi boyalarında sektörün öncülerinden DYO da var. DYO, fuarda tedarikçisi olduğu birçok firma ile birlikte yer alacak. 1993 yılından itibaren 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda (IDEF); savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayi alanlarında üretilen en modern araç, malzeme ve sistemleri sergilenmekte.

Son olarak 2017’de 50 ülkeden 503’ü yabancı, 317’si yerli olmak üzere toplam 820 firma ve temsilciliğine ev sahipliği yapan fuarda, yerli ve yabancı katılımcı firmalarla heyetler arasında gerçekleşen görüşmelerde önemli ticari bağlantılar kurulmuştu. 60 bin 754’ü yerli, 5 bin 28’i yabancı olmak üzere 65 bin 782 kişi tarafından ziyaret edelin fuar dünyanın en önemli uluslararası savunma sanayi işbirliği ve tanıtım platformlarından biri olarak kabul ediliyor. DYO fuarda 10. Holl 1023 D nolu stantta yer alacaktır.