(Poedat)’ın “GELECEĞİ ARARKEN” Etkinliği 30 Mart-6 Nisan’da (YKKS)’de…

2012 yılından beri sosyal bilimlerin farklı alanlarında disiplinlerarası etkinlikler düzenleyen Poedat, dört oturumlu Geleceği Ararken etkinliğini 30 Mart – 6 Nisan tarihlerinde Yapı Kredi Kültür ve Sanat’ta gerçekleştirecek.

Poedat, bu etkinlikte geleceğin izini yeni teknolojik dönüşümler ışığında sürmeyi hedefliyor. İnsanın, kentin, ve gezegenin geleceğini şekillendiren yeni teknolojileri ve bu teknolojilerin yarattığı yeni ilişkilenme biçimlerini aktivist Sinan Logie, psikiyatrist Taner Yılmaz, akademisyen Özgür Narin ve araştırmacı Selin İşmen derinlemesine inceleyecekler.


Program:

30 Mart

Sinan Logie, “İstanbul’un Geleceğine Yürüyerek Bakmak” sunumuyla İstanbul’un geleceğini ele alacak. Taner Yılmaz, “Hayal Kurabilen İnsan: Teknoloji ve Gerçeklik” sunumuyla insan beyninin değişen gerçeklik algısını yapay zeka teknolojileri bağlamında inceleyecek.

6 Nisan

Özgür Narin, “Sanayi 4.0 ve Yapay Zekanın Toplumsal Sınırları ve Olanakları” sunumuyla yapay zekanın kapitalist üretim süreçlerindeki ve toplumsal ilişkilerdeki etkilerine odaklanacak. Selin İşmen, “Sanal Gerçeklik: Dün, Bugün, Yarın” sunumuyla sanal gerçekliğin insanın eğlenme, öğretme, sosyalleşme ve düşünme pratikleri üzerindeki etkilerini irdeleyecek.