(Bien)’in YENİ KOLEKSİYONLARI (Unicera)’da Sergilendi…

Bien, 2019 yılına ait en yeni ve sıra dışı koleksiyonlarını 5-9 Şubat tarihinde CNR Expo’da düzenlenen Unicera İstanbul Se­ra­mik Ban­yo Mut­fak Fu­arı’nda 1037 m2’lik alanda tanıttı.

60’ın üzerinde seramik koleksiyonu ve 10’un üzerinde SSG ve armatür serileriyle bu serilerin tamamlayıcılarından oluşan en ye­ni ta­sa­rım­larını 1037m2 büyüklüğündeki standında tanıtan Bien, iddialı tasarımlarıyla büyük beğeni topladı.

Oversize ürünler ve sıra dışı tasarımlar

Bien standında ön planda oversize denilen 120×180 cm, 60x180cm 120×120 cm, 100×100 cm ebadındaki yeni koleksiyonlar yer aldı. Ayrıca Bien, bu yıl üretimine başlanan 30×90 cm ebatlı ürünlerini ve daha önceden üretilen 40×120 cm ebadındaki ürün grubuna eklediği yeni koleksiyonlarını fuarda sergiledi.

Bien’in banyo grubunda Seramik Sağlık Gereçleri (SSG) kapsamında yer alan Moly, Shine ve Vohka serileri de tasarımlarıyla dikkat çekti. Bien’in armatür serilerinin tamamının tanıtıldığı platformda armatür ürün gamına 2019 yılında ilave edilen 6 yeni seri de yine ilk kez görücüye çıktı.

 İhracat payımızı %50’nin üzerine çıkaracağız  

Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı

Yeni ürünler ve son trendler hakkında bilgi veren Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı “Bu fuarda da oversize dediğimiz ve ünlü birkaç üreticinin üretebildiği büyük ebat porselen karolarımızı tanıttık. Ayrıca ilk kez bu yıl ürettiğimiz 30×180 cm ebadındaki ürünlerimizi sergiledik. 30×180 cm yurt dışında beğenilen ve tercih edilen bir ebat. Tasarım ve ürün geliştirmede 15 kişilik bir ekibimiz var. Bu ekiple İtalya’dan İspanya’ya tüm dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. İlk kez bu fuarda tanıttığımız 60’ın üzerinde yeni ürünümüz var” dedi.

Bu yıl en çok tercih edilecek ürünün 30×90 cm ebadı olacağını söyleyen Savcı, 100×100 cm ebadındaki koleksiyonlarını yurt içinde ve yurt dışında ticari bir ebat olarak değerlendirdi. Savcı, 120×120 cm ve 120×180 cm ebadındaki ürünlerin turizm yatırımlarında, iş yeri yatırımlarında ve AVM’lerde çok rahat kullanılabilecek ürünler olduğunu sözlerine ekledi.

Yurt dışında 70 ülkede 100’ün üzerinde müşterimize ürün gönderiyoruz diyen Savcı “Avrupa, Amerika, Kanada, İsrail, Balkan ülkelerine ürünlerimizi satıyoruz. Şu an ihracat oranımız % 50. Önümüzdeki dönemde de ihracata ağırlık vereceğiz. İhracat payımızı %50’lerden daha yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Vokha serimiz oldukça ilgi gördü 

Bien Banyo Grubu Genel Müdürü Hakan Günderen

Bien Banyo grubunun Genel Müdürü Hakan Günderen, gruptaki yenilikleri şöyle anlattı: “Fuarda Seramik Sağlık Gereçleri alanında 3 yeni seri ve bir bağımsız lavabo serisi, armatür grubunda ise 6 yeni seri ve bu serilerin tamamlayıcılarını tanıttık. UNICERA her yıl önemi gittikçe artan bir platform. Özellikle ihracat pazarımızı büyütmek ve yeni müşteriler elde etmek için bu alanı daha aktif kullanmaya çalışıyoruz.”


Bien:
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, marka konumlandırmasını “daima genç ve daima yeni” olarak belirleyen Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır.

Tasarımdaki öncü kimliğiyle dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlıyor.

Bien Seramik:
Üre­ti­mini Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pan Bien Seramik, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı-3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zardaki ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien Seramik, bir dünya markasıdır.

Bien Seramik, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 25 milyon m2’nin üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken Bien Seramik tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak ürünler üretmektedir. Bien Seramik, aynı zamanda Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojilerle üretim yapan Bien Seramik Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ve 20 mm’lik Teknik Porselen karoların da ilk üreticisi olmuştur.

Bien Banyo:
Her kategoriye ayrı ayrı odaklanma kararı alan Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurarak, ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

Üretiminde son teknolojik yenilikleri kullanan Bien Banyo geniş bir ürün yelpazesiyle faaliyette bulunacak. Bien Banyo’nun ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuarlar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları olacak.