(Akbank Sanat)’tan GÜNCEL SIRP SİNEMASINA Bakış…

“Dnevnik Masinovodje”, 2016 (Yön: Milos Radovic)

Akbank Sanat, 15-30 Ocak tarihleri arasında güncel Sırp sinemasından 5 filmlik bir seçkiye ev sahipliği yapıyor. 

Sırbistan Film Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşecek etkinlikte sinemaseverler “İyi Bir Eş” (Dobra Zena), “Annelerini Arayan Haydutlar” (Banditi Potrazi Za Mamom), “Bayan J İçin Ağıt” (Rekvijemza Gospodju  J.), “Tren Makinistinin Güncesi” (Dnevnik Masinovodje) ve “Dünya Şampiyonları Olacağız” (Bićemo Prvaci Sveta) adlı filmleri izleme imkanı bulacaklar.

Filmler orijinal dilinde, Türkçe altyazılı olarak gösterilecek. Biletler Biletix’ten ve Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.

Detaylı bilgi için: www.akbanksanat.com


Akbank Sanat:
25 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkanlar sunmaktadır.  

“Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat sergilerden modern dans gösterilerine, klasik müzik resitallerinden caz konserlerine, panellerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden tiyatro gösterilerine  uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.