(BETONART)’ın “Diyagram” Temalı 59. SAYISI Çıktı!

Betonart’ın Erdem Ceylan’ın konuk editörlüğünde hazırlanan “Diyagram” temalı 59. sayısı çıktı.

Sayı, diyagramın mimarlık pratiğindeki kullanımına, ütopik düşünce ile bağlantısına ve geleceğine odaklanan üç temel kuramsal makale, diyagramın mimari temsil, tasarım araçları ve süreci, olay mimarlığı, haritalama teknolojisi, modern mimarlığın kavramlar repertuvarı vb. alanlardaki dönüştürücü rolünü tartışmaya açan metinler ve kent tarihinden psikolojiye, sanat tarihinden çağdaş sanata, edebiyat ve mimarlık ilişkisinden modern resim sanatına dek yayılan bir yelpazede işlev gören diyagramı “görünür” kılmaya çalışan yazılar aracılığıyla öncelikle kavramın çevresinde dönen tartışmayı tüm yönleriyle ele almayı hedefliyor.

59.sayıda Anthony Vidler, Valentina Ricciuti ve Pier Vittorio Aureli, Aslıhan Şenel, Funda Tan, Nurbin Paker​, Levent Şentürk, Ali Devrim Işıkkaya, Tolga Sayın, Doruk C. Özçifçi​, Melek Kılınç, Tan Kâmil Gürer, Eren Çıracı, Dilara Tekin, Elifcan Duygun, Dilvin Hazal Akkaya​, Efe Emre Usman​, Emine Akcan​, Emre Gökdel, Gamze Okumuş Solmaz, Makbule Aydınsoy metinleri ile yer alıyor.

BETONART’ın 59. sayısına Beşiktaş’ta Mephisto ve Kırmızı Kedi Kitabevleri, Kadıköy’de 6:45 Dükkan ile İmge Kitabevi ve Robinson Crusoe 389 Kitabevi’nden ulaşılabilir.

www.rob389.com ve www.betonart.com.tr adreslerinden eski ve yeni sayıları satın alabilir, http://www.betonart.com.tr adresinden BETONART’a abone olabilirsiniz. BETONART’ın 2017 yılı ve sonrasına ait sayılarına, App Store veya Google Play üzerinden Turkcell Dergilik ya da PressReader uygulamasını indirerek de ulaşabilirsiniz.