(The Circle)’da AÇIK ATÖLYE Günü: 1 Aralık

The Circle’da 2 Aralık’a kadar sürecek olan ve su sorunu hakkında farkındalık yaratmayı hedefleyen “Havza: Bir Su Hikayesi” sergisine paralel olarak gerçekleşen etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor: Açık Atölye Günü. Ziyaretçilerin Sinem Dişli’nin işlerini yakından tanımalarına olanak verecek etkinlik 1 Aralık’ta saat 16:00’da başlayacak.


Açık Atölye Günü: Sinem Dişli
Tarih: 1 Aralık 2018, 16:00
Yer: The Circle


1 Kasım’dan beri Profesör David Turnbull’un PITCHAfrica projesi kapsamında tasarlanmış modeller, çizimler, fotoğraf ve videolardan oluşan “Havza: Bir Su Hikayesi” sergisine ev sahipliği yapan The Circle, sergiye paralel yeni bir etkinlik düzenliyor. Daha önce İTÜ’nün akademik ortaklığı çerçevesinde, Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşen bir sempozyum ve “Su Kıtlığı Nedir, Nasıl Aşılır?: Orta Doğu’daki Denizsuyu Arıtımı Örneği ve Ötesi” ile “Sürdürülebilirliğin Kökenleri ve Atık Yönetimi” konularında gerçekleşen iki adet KonuŞu etkinliğiyle desteklenen sergi, yeni bir etkinliği daha kapsamına alıyor: Açık Atölye Günü: Sinem Dişli.

The Circle’da yapılacak rehberli sergi turunun ve Dişli’nin sergi kapsamında bulunan çalışması Aşina Olanın İmalatı’nı anlatmasının ardından Sinem Dişli’nin Karaköy’deki atölyesinde Cereyan/Su işleri üzerine detaylı bir sohbet gerçekleştirecek olan katılımcılar, Dişli’nin işlerini yakından tanıma fırsatı bulacak. The Circle, Dişli’nin işlerini yakından tanımak isteyen herkesi Açık Atölye Günü’ne davet ediyor.

Etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

The Circle:
“The Circle”, mimarlık ve tasarım odaklı bir ortak çalışma alanı, işbirliği, öğrenme ve öğretme topluluğudur. Oluşum aynı zamanda sergi mekânı, işbirliği merkezi, etkinlik mekânı, üretim atölyesi, araştırma ve öğretim için akademik bir platform, müzik mekânı, yaşam ve iş ilişkileri için bütünsel bir uygulama alanı ve çok daha fazlası olma özelliğini taşıyor.

Felsefesi samimiyet ve açıklık duygularından besleniyor. Bu felsefe aynı zamanda ortak çalışan kişilere hem kendilerini bireysel olarak daha iyi ifade edebilecekleri hem de bu topluluk üzerinden profesyonel ve özel hayatlarının potansiyelini geliştirebilecekleri bir platform sunarak, onları topluluğa davet etmemizin merkezinde yatan kapsayıcılık ilkesine dayanıyor. 

Sadece mimarlığa değil, aynı zamanda mimarlığın özünde çok disiplinli bir sanat olduğunun farkında olarak kişisel ve profesyonel gelişime odaklanıyor. Bu çok disiplini yapının içerisinde sadece teknik tasarım değil, aynı zamanda tüm bakış açılarına işleyen bir sürdürülebilirlik felsefesi de yer alıyor.

Esnek ve açık bir yapısı olduğundan farklı görüşlere açık. Bu da yalnızca mimar olmanın ötesine geçerek kimliklerini esnetmeyi mümkün kılıyor. Kendilerini daha çok düşüncenin ve etkileşimin tüm şartlarına ve etki alanlarına uyum sağlayabilen “Mekânsal Aktörler” olarak tanımlıyorlar..

The Circle, Avcı Architects öncülüğünde Selçuk Avcı, Sanja Jurca Avcı, Markus Lehto, Eda Çarmıklı, Yüksel Demir, Kemal Seyhan, Nurgül Türker, Dilara Tekin Gezginti ve Yunus Tonkuş tarafından kuruldu.