(İstanbul Kültür Üniversitesi)’nin Düzenlediği MEKAN2018’de Dereceye Girenler ÖDÜLLERİNİ Aldı…

İstanbul Kültür Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen; İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerini ortak bir platformda buluşturarak etkileşim ve iletişim ortamı yaratma düşüncesi ile ortaya çıkan “İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması” MEKAN2018’de dereceye giren iç mimar adayları ödüllerini aldı.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 20 farklı üniversiteden yarışmaya katılan 55 bitirme projesi jüri üyeleri Prof. Dr. Gülay Usta, Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu, Doç. Dr. Rana Kutlu, Doç. Dr. Ervin Garip, İç Mimar Atilla Kuzu, İç Mimar Yalın Tan, İç Mimar Gönül Ardal tarafından değerlendirildi. Ödüle layık görülen proje sahipleri 9 Kasım 2018 tarihinde İKÜ Ataköy Kampüsü Önder Öztunalı Salonu’nda düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Ödül kazanan öğrenciler:

1.lik Ödülü
Kaan Can Şahinoğlu – Marmara Üniversitesi

2.lik Ödülü
Başak Lale / Hande Yıldız Çekindir – TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

3.lük Ödülü
Buğra Bilgen – Eskişehir Teknik Üniversitesi

Eşdeğer Mansiyon
Seren Şadutlu – İstanbul Kültür Üniversitesi

Eşdeğer Mansiyon
Meryem Bayramoğlu – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Eşdeğer Mansiyon
Şeyma Kurtuluş / Ümmühan Azade Gülmez – TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Ödül töreninin ardından kolokyum ve yarışmaya katılan tüm projelerin yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirildi. MEKAN2018 İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması’na katılan ve ödül – mansiyon alan projelerin yer aldığı  sergi İKÜ Ataköy Kampüsü Zemin Kat Fuaye’de 23 Kasım 2018 tarihine kadar gezilebilir.