(Ytong) Uygulamaları “İŞİN USTASI”yla Yayında…

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşlarından Türk Ytong, hayata geçirdiği sektörel bilinçlendirme projelerine bir yenisini ekledi. Uygulamacı, işveren ve son kullanıcıları bilinçlendirerek sektöre çok yönlü katkı sağlamayı amaçlayan Ytong, “İşin Ustası” sloganıyla, Ytong ve Multipor uygulamalarını içeren bir video serisi hazırladı. Dijital platformlarda kullanıcılarla buluşacak videolar ile doğru uygulamaların yaygınlaşması hedefleniyor.

Türk Ytong, hazırladığı video serisi ile ustalık mesleğine adım atan genç uygulamacılara, duvar ve ısı yalıtımı uygulamalarına ilgi duyan son kullanıcılara ve kendini bu konuda geliştirmek isteyenlere destek vererek uygulama kalitesini artırmayı hedefliyor. Duvar örümünden mantolamaya, doğru dübel seçiminden duvarlara ağır eşyaların asılmasına kadar birçok farklı uygulamanın nasıl yapılması gerektiğini anlatan kısa videolar, Ytong web sitesinden (www.ytong.com.tr) ve Youtube kanalından (www.youtube.com/TurkYtong) paylaşılıyor.

Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel

Sektörün gelişimine ve tüketicilerin bilinçlenmesine her zaman destek olduklarını belirten Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, Hazırlanan videolar aracılığıyla ürünlerimizin doğru biçimde uygulanmasını, uygulama kalitesinin artmasını, tüketicilerin bilinçlenmesini hedefliyoruz. Bu videolar sayesinde ustalar kadar, son kullanıcılar da merak ettiği konulara yanıt bulabilecek. Uygulama yöntemlerini birinci elden öğrenmiş olacak” dedi.

İnternette geçirilen sürenin artmasının güvenilir içerik paylaşımını daha önemli hale getirdiğini ve bunun şirketlere önemli sorumluluklar yüklediğini belirten Erel, “Gazbeton sektörünün lider markası olarak, sektörün gelişimine her alanda destek olma sorumluluğunu taşıyoruz. Birçok farklı eğitim ve bilinçlendirme projesi yürütüyoruz. Üniversitelerde devam eden Gazbeton Derslerimizi, ürün uygulama eğitimleri ve seminerlerimizi, STK’lar ile ele aldığımız sosyal sorumluluk projelerini sayabilirim. ‘İşin Ustası’ projesiyle, duvar uygulamaları ve ısı yalıtımı ile ilgilenen internet kullanıcılarına ulaşmayı hedefledik. Geleneksel çalışmaların, dijitalleşmeyle uyumlu hale gelmesi kaçınılmaz bir durum. Bu açıdan ilk olarak Ytong Mimari Fikir Yarışması’nı dijitale taşımıştık. Ardından BIM objelerimizi yayınlayarak bu alanda öncü bir çalışma yaptık. Şimdi bu çalışmayla uygulama kalitesinde önemli bir farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi.