(ENKA Systems) Yeni Yazılım Paketlerini DIGITAL CONSTRUCTION WEEK’te Tanıttı…

Londra’da gerçekleştirilen ve son teknolojilerin, yeniliklerin ve süreçlerin öne çıktığı Digital Construction Week 2018’de inşaat sektörünün önde gelen liderleri, sektörün geleceğini ve dijitalleşme için yapılması gerekenleri konuştu. Küresel bir marka olma stratejisi ile yola çıkan %100 yerli teknoloji şirketi ENKA Systems ise, bu sene 4. kez düzenlenen etkinlikte, BIM Entegreli Doküman Yönetim Sistemi EDMS’i ve diğer yazılım paketlerini İngiltere pazarına tanıttı.

Büyük ölçekli ve küresel düzeyde operasyonlar yürüten şirketlerin yazılım ihtiyaçlarını karşılayan %100 yerli teknoloji şirketi ENKA Systems, bu sene 4. kez Londra’da düzenlenen Digital Construction Week 2018 etkinliğinde yer aldı. İnşaat Liderlik Konseyi Yeni Eş Başkanı Andy Mitchell’in açılış konuşmasını yaptığı ve inşaat sektöründe teknoloji kullanımının nasıl destekleneceğine, teşvik edileceğine dair yol haritasını paylaştığı etkinlik kapsamında; Avrupa’nın önde gelen inşaat şirketlerinin yanı sıra İngiltere inşaat sektörüne yön veren kamu ve sivil toplum kuruluşları sektörün geleceğine dair önemli konuşmalar gerçekleştirdi. İki gün süren etkinlik esnasında BIM stratejileri, akıllı satın alma süreçleri, iş güvenliği, telematik, robotik, sensorlü algılayıcılar, yeni nesil inşaat süreçleri gibi önemli temalar konuşulurken, sektörde kârlılığı ve verimliliği artırmaya devam etmek için daha çok dijitalleşme ve işbirliği vurgusu yapıldı. Küresel bir marka olma stratejisi ile yola çıkan ve Bauma Rusya Fuarı’nda Küresel Ekipman Yönetim Sistemi-EGEM’in lansmanını gerçekleştiren ENKA Systems, Londra’da da yer alarak BIM Entegreli Doküman Yönetim Sistemi EDMS öncelikli olmak üzere tüm yazılım paketlerini İngiltere pazarına tanıttı.

Etkinliğin ardından bilgi sunan ENKA Systems Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Caner Umutlu, “Küresel hedeflerimiz doğrultusunda inşaat sektörünün büyük fuarlarına katılım göstermeye devam edeceğiz. Yapı bilgi modellemesi konusunda öncü ülke olarak standartları belirleyen İngiltere’de yerli mühendislerimiz tarafından üretilmiş BIM entegreli Doküman Yönetim Sistemimizi tanıtmak ve ürünümüzün beğenilmesi bizim için çok değerli idi. Etkinlik kapsamında çok sayıda katılımcıya ürünlerimizin demo sunumunu gerçekleştirdik, müşterilerimizi ağırladık ve ileriye dönük önemli bağlantılar kurduk” dedi.