(Metal Yapı), Blue Lake Projesi için (Daikin)’i TERCİH ETTİ

İstanbul’un eşsiz lokasyonlarından biri olan Florya Küçükçekmece sahil hattında yer alan Blue Lake projesinde yaşam başladı. Metal Yapı tarafından gerçekleştirilen konut projesinde 14 kattan oluşan 8 blok yer alıyor. Farklı tiplerinden oluşan toplam 788 adet konutun bulunduğu projenin iklimlendirmesi için yüksek teknolojisi ve kalitesiyle bütün dünyada tanınan Daikin ürünleri tercih edildi. Proje için çeşitli modellerde toplam 392 adet VRV kullanıldı.

İklimlendirmenin önemli isimlerinden Daikin, marka projelerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar pek çok önemli proje için en önemli adres olarak kabul edilen Daikin marka ürünler şimdi de Metal Yapı tarafından hayata geçirilen Blue Lake projesinde yer aldı.

BLUE LAKE 2

İstanbul’un en güzel lokasyonlarından biri olan Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi’nin birleştiği alana Metal Yapı tarafından inşa edilen Blue Lake projesi, 14 katlı 8 blok olarak tasarlandı. 14’üncü katta bütün blokların birbirine bağlandığı proje, toplam 788 adet konuttan oluşuyor. 1+0 stüdyo tipi dairelerin yanı sıra 1+1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4+1, 5+1 ve 5.5+1 gibi farklı metrekare ve oda seçenekleri bulunan konutlar her ihtiyaca yanıt verebilecek şekilde tasarlandı. Blue Lake’in iklimlendirme çözümleri için büyük projelerin en yetkin markası Daikin’in VRV ürünleri tercih edildi.

Yaklaşık 2 yıl süren iklimlendirme projesi çalışmaları sonucunda Blue Lake için Daikin VRV sistemlerinde karar kılan proje yöneticilerinin en önemli argümanı Daikin kalitesi, cihazların ses seviyesi, ürünlerin kompakt oluşu ve servis kapasitesi oldu. Proje hakkında bilgi veren Metal Yapı Proje Müdürü Şefik Ülker, “Toplam 788 konut biriminden ve 22 ticari birimden oluşan projemizde, iklimlendirmeyle ilgili satın alım sürecimizin bir kısmını tamamladık. Tamamlanan bu kısımla ilgili olarak oturumu başlanan dairelerden bu kısa süre içerisinde sistemin kullanımıyla ilgili çok olumlu geri dönüşler aldık. Projemizde kullanımına karar verilen sistemler içerisinde Daikin ‘iyi ki bunu seçmişiz’ diyebileceğimiz en belirgin markalardan birisi oldu” şeklinde açıklama yaptı.

Blue Lake, İstanbul’un Marmara Denizi sahil şeridinde, dünyanın sayılı lagün göllerinden biri olan Küçükçekmece Gölü’yle buluştuğu noktada yer alıyor. Göl kıyısı şeridi, parklar, yürüyüş parkurları, spor sahaları ve bisiklet yolları ile çevrili olan Blue Lake, yeşil ve maviyle iç içe, modern bir yaşam alanı sunuyor. Blue Lake, Kanal İstanbul ve yeni havalimanı başta olmak üzere İstanbul’un mega projelerine yakınlığı nedeniyle İstanbul’un değeri hızla yükselen gelişim projesi olarak dikkat çekiyor. Yetişkinler ve çocuklar için sanat kursları, atölyeler gibi sosyal alanların da yer aldığı projede performans merkezi ve sanat galerileri de bulunuyor.


Daikin Türkiye:
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, ısı pompaları, VRV, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 300 bayi, 22 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza fuha İstanbul’u sektörüne kazandırmıştır. İstanbul’da bulunan Daikin Akademi ise bünyesinde her türlü hedef kitleye yönelik eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Daikin:
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 20 milyar doları bulan cirosu, 70 binden fazla çalışanı ve 90 üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve florokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5 bin 500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere’deki 7 üretim tesisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500 binin üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin Altherma, Avrupa’da en çok satan ısı pompası sistemleridir.