(Geberit) Pluvia’dan 10 DAKİKADA 50 KG Yağışı Drene Edebilme Özelliği…

İnsanların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı ve stadyumların yanı sıra endüstriyel binalar ve fabrikalar gibi ortak yaşam alanlarında suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu. Bu farkındalıkla ani sonbahar yağmurlarına karşı son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Pluvia Çatı Drenaj Sistemi ile Geberit, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek su baskınlarının önüne geçiyor.

Ani sonbahar yağmurlarına karşı hazırlıklı olmak ve oluşabilecek maddi zararların önüne geçebilmek için suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu. Bu farkındalıkla 1000-1500m2 ve üzerindeki yaşam alanlarında oluşabilecek ani su baskınlarına son teknolojiyle cevap veren Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia Çatı Süzgeçlerinin kullanıldığı Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor.

Geberit_Pluvia (1)

Pluvia ile çatıda suyun birikmemesinin önüne geçin

Geberit, Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi ile 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor. Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesini sağlayan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor. En az 1000-1500m2 üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen Geberit Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor. Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor. Bu üçlü bileşenin mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıktığına inanan Geberit, mimarlara yapı içerisinde yatayda hiç eğim vermeden toplama olanağı sunarak tasarımda büyük bir avantaj sağlıyor.

Geberit, Pluvia sistemindeki tasarım ve malzemeye 10 yıl garanti veriyor.


Geberit:
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 30 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 40 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2015 yılında 2,8 milyar CHF net satış açıklamıştır.