Mimarlığa Merhaba’nın YENİ Dönemdeki İLK Etkinliği (VitrA)’nın Desteğiyle (Yıldız Teknik Üniversitesi)’nde Gerçekleşti!

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı, 2018 Bahar döneminde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 11 okulda 1500’den fazla öğrenciye ulaşan “Mimarlığa Merhaba”, yeni dönemde VitrA işbirliğiyle çeşitli etkinlikler ve hediyeler ile mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrencilere “Merhaba” demeye devam ediyor.

Öğrencileri başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi kapsamında seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor ve öğrencilere  mimarlık kültüründe önemli bir yeri olan BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri hediye ediliyor.

Yeni dönemdeki ilk etkinlik 19 EKim 2018 Cuma günü Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu, Bölüm Başkan Yardımcıları Yard. Doç. Dr. Gökçe Tuna Taygun ve Doç. Dr.  Ceylan İrem Gençer’in ev sahipliğiyle gerçekleşti. Etkinlik, Mimarlığa Merhaba projesinin koordinatörlerinden, mimar ve akademisyen Ferhan Yalçın’ın mimarlıkta informel eğitim çalışmalarından örnekler sunduğu konuşmasının ardından İKSV İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova ve Sergi ve Proje Koordinatörü Merve Yücel’in “Okullar Okulu” temalı 4. İstanbul Tasarım Bienali’ni anlattığı ve önceki bienallerden örnekler gösterdiği sunumu ile sona erdi.

Yeni dönemde VitrA desteği ile birinci sınıf mimarlık öğrencilerine ulaşmaya devam edecek olan Mimarlığa Merhaba’nın programını web sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz:

mimarligamerhaba.com
Twitter: @mimarlikmerhaba
Facebook: Mimarlığa Merhaba
Instagram: mimarligamerhaba
#mimarligamerhaba


Mimarlığa Merhaba:
“Mimarlığa Merhaba” mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrenciler için özel olarak hazırlanan, öğrencileri başta mimarlık alanındaki iki önemli dergi BETONART ve Arredamento Mimarlık olmak üzere dijital ve basılı yayınlarla tanıştırmayı amaçlayan sunum, seminer, sempozyum gibi etkinlikler ile desteklenen bir Binat İletişim&Danışmanlık projesidir. Ekim 2018’den itibaren VitrA işbirliği ile yürütülmektedir.