(Schüco): Güneş, Rüzgar ve Yağmura Karşı…

Schüco tarafından geliştirilen toplanır lamelli yeni CSB (Concealed Shaped Blind) alüminyum güneş kırıcı sistem, 9-10 rüzgar yükünde bile güvenle çalışacak şekilde üretildi. Tam olarak kapalı olduğu zaman bile sağladığı % 23‘ten fazla dış görüş oranı ile manzarayı izlemeyi sağlıyor.

Schüco FWS 50/60 cephe sistemine dışta tamamen entegre olan güneş gölgeleme sistemi Schüco CSB, güneşli günlerde binaya ısı girişini büyük ölçüde azaltan bir gölgeleme çözümü sunar. Sistem, aynı zamanda ağır rüzgâr yükü olan günlerde de koruyucu işlevini sürdürüyor.

Sarılarak toplanan güneş kırıcı, kılavuz rayları içinde sabit kalan ekstrüde alüminyum lameller sayesinde 25 m / s’ye kadar rüzgâr hızlarına dayanabilir. (Beaufort ölçeğinde rüzgâr gücü 9-10) Yüksek derecedeki transparanlığa (yüzde 23) ise boşluklu lamel formu sayesinde erişilir. Doğrudan güneş ışığının tam gölgelenmesi, 21 derecelik bir güneş açısında gerçekleşir. Güneş kırıcı C0 ve C31 – C35 arası eloksal tonlarında mevcuttur ve bu sayede bir binanın dış tasarımına uyum sağlar.

İmalat ve montaj avantajları

Schüco CSB güneş gölgeleme sistemi, SchüCal yazılımına entegre edilmiştir, böylece çok yönlü üniteler kolayca konfigüre edilebilir. 4.6 kg/m2 güneş korumasında ki hafif ağırlıklardan biridir. Tahrik miline sarılır ve kurulum için hazır halde teslim edilir. İmalatçının tek yapması gereken yan kılavuz raylarını kesmektir. Kayar kılavuz yan kapaklara entegre edildiğinden, şeritleri kılavuz raylarına geçirmenin zahmetli adımı, imalatçı için elimine edilmiştir. İmalatçılar, aynı zamanda, son konumu ayarlamak için zaman alıcı manüel işlemi de es geçebilir. Kullanıcı, ilk kullanımda perdenin üst ve alt uç konumlarını, motorda yerleşik bir yük kesici aracılığıyla ayarlar. Ayrıca, engel tespitini de içeren otomatik son konum ayarı, CSB’nin yanlış kullanımdan dolayı zarar görmesini önler.


Schüco:
Schüco; pencere, kapı, cephe, sürme, kış bahçesi, villa kapıları ve güneş kırıcı sistemleri geliştirmekte ve satmaktadır. Bina kabuğu uzmanları, konut ve ticari amaçlı binalara yönelik inovatif ürünlerin yanı sıra proje sürecinin her aşamasında; ilk fikirden tasarıma, imalat ve montaja kadar danışmanlık ve yazılım çözümleri sunmaktadır. Ürün ve hizmet yelpazesi, üretim makineleri ve 360° sürdürülebilirlik döngüsü ile tamamlanmaktadır.

Schüco dünya çapında 4.900’ ün üzerinde çalışanı ile sunduğu teknoloji ve hizmet açısından bugünün ve geleceğin endüstri lideri olma hedefi ile çalışmaktadır. Bu amaçla firma mevcut piyasa trendlerini ve standartlarını göz önüne alarak, bina kabukları için sürekli olarak yeni ürün ve hizmetler test etmekte ve geliştirmektedir. Dünya genelinde 12.000 uygulamacı, planlamacı, mimar ve yatırımcı Schüco ile birlikte çalışmaktadır. Firma 80’in üzerinde ülkede faaliyet göstermekte olup 2017 yılında yıllık 1.575 milyar Euro’luk bir ciroya ulaşmıştır.