ARTWEEKS @AKARETLER Eylül Ayında Sanatseverleri Ağırlıyor!

ARTWEEKS @AKARETLER 17-30 Eylül tarihleri arasında; Bilgili Holding, Sabiha Kurtulmuş ve Clubfinearts organizasyonuyla, önemli sanatçıların eserlerini Akaretler’de sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Bilgili Holding’in iş birliği ve desteğiyle gerçekleşen “ARTWEEKS @AKARETLER”, sanat etkinliğinde; genç iş insanları koleksiyonerlerin bir araya gelerek oluşturduğu “Clubfinearts” ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunda, yerli ve yabancı birçok önemli sanatçının eserleri, 15 gün boyunca Akaretler 37, 39 ve 55 numarada yer alacak.

Koleksiyonerliğin paylaşarak büyüyeceğine inanan, beraber hareket etmek ve sanatsal birikimlerini paylaşmak amacıyla bir araya gelen “Clubfinearts”, ARTWEEKS @AKARETLER’de uluslararası sanat platformlarında başarıyla yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ sergisiyle yer alıyor.

by Ekrem Yalçındağ

Derya Yücel küratörlüğünde, “Hüzünlü ve Huzursuz” adı verilen kuşaklar arası melankolinin konu edildiği, Türkiye’nin önemli koleksiyonerlerinden Öner Kocabeyoğlu’nun sanat koleksiyonundan bir seçki de etkinlik süresince sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Öner Kocabeyoğlu Sanat Koleksiyonu’na odaklanarak, “Hüzünlü ve Huzursuz” başlığıyla bir araya getirilen seçki, Türkiye modern ve çağdaş sanat öyküsüne yaratıcı mirasını bırakmış ve bu mirasa dahil olarak üretimlerini sürdürmeye devam eden, farklı kuşakların yapıtlarında yansıyan “Melankoli”nin izini sürüyor.

by Öner Kocabeyoğlu

“ARTWEEKS @AKARETLER” sanat projesinde; MERKUR, artSümer ve Aria Art Gallery de kendi sanatçılarından oluşan bir karmayla yer alıyor.

Yeni sanat sezonunda farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla yer almayı hedefleyen “ARTWEEKS@AKARETLER”, etkinlik süresince sanatçı ve koleksiyoner buluşmalarına, workshoplara, sanat sohbetlerine, sergi turlarına, müzik ve eğlenceye W OTEL de ev sahipliği yapacak.

İstanbullulara Eylül’de sanat dolu iki hafta yaşatacak “ARTWEEKS @AKARETLER”, her yaş grubundan sanatseveri bu süre boyunca Akaretler’de ağırlayacak.


Etkinlik mekanları:

37-39 numara

  • Clubfinerarts
  • MERKUR
  • ArtSumer
  • Aria Art Gallery

55 Numara

  • Öner Kocabeyoğlu

Merkür Galeri:
Merkür Galeri 2010’da Sabiha Kurtulmuş tarafından kurulmuştur. Sanat dünyasındaki 24 yıllık deneyimleri kendisine, günümüzün birçok tanınmış sanatçısına, sanat dünyasında resmiyet kazandırarak sanat algısına yön verme ve yeni bir söylem yaratma imkânı sunmuştur. Genç sanatçıları ile birlikte MERKUR’ün başlıca hedefi: bugünün teknolojisi ve endüstrisinin getirdiklerini sanatsal dil aracılığıyla yeniliklere açık bir biçimde izleyici ile buluşturmaktır.

artSümer Galeri:
2005 yılında Aslı Sümer tarafından kurulan artSümer çağdaş sanat alanında güçlü söylemleri ve özgün üretimleriyle yer almaya aday genç, yeni, Türk ve yabancı sanatçıları temsil eder. Galeri programı kişisel sergilerin yanı sıra küratörlü grup sergilerinden oluşur. Kariyerlerinin erken dönemlerindeki sanatçılar, resim, çizim/desen, heykel, yerleştirme, fotoğraf, video ve yeni medya alanlarında eserler üretmektedirler.

Öner Kocabeyoğlu:
Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu modern, çağdaş ve yükselen sanatçıların önemli eserlerine yer veren en önemli koleksiyonlardan biri olma özelliğine sahiptir. 100’den fazla sanatçının 1500’ü aşkın eserinin yer aldığı koleksiyon, araştırma, yayınlar ve küratöryal sergiler ile sanatseverlerle paylaşılmaktadır. Kurumsal işbirlikleri çerçevesinde de koleksiyondan ulusal ve uluslararası birçok müze ve kuruma sergilenmek üzere ödünç eser verilmektedir. Başlangıcında Türkiyeli Paris Ekolü sanatçılarına odaklanan koleksiyon, 20. Yy. Modern Sanatı, 1960 sonrası Çağdaş Sanatı, yeni kuşak genç sanatçılar ile dünya çapında önemli yabancı çağdaş sanatçılara ait yapıtlarla zenginleşerek gelişmeye devam etmektedir.