Hindistan’ın ÖDÜLLÜ Mimarlık Ofisine (Duravit) VERO Dokunuşu…

Hindistan’ın önde gelen mimarlık ofislerinden Khosla Associates’in Batı Gat Dağları’ndaki muhteşem manzaralı,  huzurlu ve bol ödüllü ofisinde Duravit Vero serisi lavabolar tercih ediliyor.

Bangalore’da bulunan mimarlık ofisi Khosla Associates, tropik ev mimarisini dünya trendleriyle bir araya getirerek yerel malzeme ve konseptleri çağdaş bir dokunuşla buluşturuyor. Yapı, geçtiğimiz yirmi yıl boyunca 25’ten fazla ulusal ve uluslararası ödülün sahibi oldu.

Batı Gat Dağları’na bakan tablo gibi bir manzaraya sahip bu bölge, Khosla Associates’in sahipleri tarafından Mumbai’nin stresinden kaçmak için özel olarak seçilmiş.

8 bin metrekare bir arazi üzerinde, 195 metrekare alana inşa edilen bina ilk bakışta tek katlı basit bir yapı olarak göze çarpıyor. Ofis alanı, dış cepheye bakan ve gündüz kullanılan odalar ve iç tarafta kalan özel odalar olmak üzere ikiye ayrılmış durumda.

Binanın iç tasarımında, mobilya ve diğer eşyalarında da sadelik unsuru göze çarpıyor. Yerleştirilen her eşya, mimari konseptin geneliyle ve bölgenin doğal güzellikleriyle uyumlu olacak şekilde seçilmiş.

Ofisin banyosunda da doğal taş, ahşap ve seramik kullanılıyor. Banyodaki dikdörtgen şeklindeki Duravit Vero serisi lavabonun tasarımı, iç mimariye hakim olan keskin hatlarla örtüşüyor.

Geniş teras alanında bulunan “sonsuz havuz” ise, neredeyse binanın etrafındaki su kaynaklarına karışarak bu yapının en göz alıcı unsuru olarak öne çıkıyor.