(Navigant Araştırma)’ya Göre AKILLI Sokak Aydınlatmasında Dünya Lideri: (Signify)

Navigant Araştırma’nın hazırladığı rapora göre Signify* en fazla puanı alarak sokak aydınlatmasında liderliğini ilan etti. Çalışma ayrıca akıllı sokak aydınlatmalarına bağlı küresel gelirin 2027’ye kadar 8,3 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Sektör analiz firması Navigant Araştırma “Liderler Tahtası: Akıllı Sokak Aydınlatması” başlıklı raporunu yayınladı. Raporda Signify (Euronext: LIGHT) dünya genelinde Akıllı Sokak Aydınlatmasında lider olarak belirlendi.

Navigant Araştırma, akıllı sokak aydınlatmasını “akıllı bir şehir stratejisi çerçevesinde ileri teknolojilerin verimli operasyon, izleme ve yönetim uygulamalarında kullanılması için genel bir kavram” olarak tanımlıyor. Akıllı sokak aydınlatmasında sensörler, denetim düğümleri, ağ geçitleri, kameralar, kablosuz iletişim ve veri analitiği gibi teknolojiler kullanılıyor.

Navigant’ın Akıllı Sokak Aydınlatması Liderler Tablosu raporunda, dünya genelinde bağlantılı sokak aydınlatması tedarikçisi 14 şirket, pazara açılma stratejisi, ortaklar, ürün stratejisi, coğrafi kapsamı, piyasadaki yeri, satış, pazarlama ve dağıtım, ürün özellikleri ve portföyü, ürün entegrasyonu ve piyasada kalma gücü gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

Navigant Araştırma akıllı sokak aydınlatmasında küresel pazarın 2018’de 837,4 milyon dolara ulaşacağını öngörüyor. Yıllık akıllı sokak aydınlatma gelirinin 2027’ye kadar yaklaşık 8,3 milyar dolara ulaşması bekleniyor; bu da %28,9’luk bir yıllık bileşik büyüme oranına işaret ediyor.

Signify, akıllı sokak aydınlatmasında tüm değerlendirme kriterlerinde yüksek puan aldı. Rapora göre, “Signify’ın uçtan uca sistemler sunan bir aydınlatma şirketi olarak sahip olduğu deneyim onu rakiplerinin pek çoğuna göre daha avantajlı kılıyor.” Rapor aynı zamanda şirketin şu ana dek 37 ülkede 1000’den fazla projede kullanılmış olan Interact Şehir LED bağlantılı sokak aydınlatma sistemi ve yönetim yazılımının başarısına da değiniyor.

Raporda Signify’ın akıllı aydınlatma teknolojilerindeki liderliğinden bahsedilerek bir aydınlatma şirketi olarak Nesnelerin İnterneti konusundaki pozisyonu da vurgulanıyor. Raporun yönetici özetini Navigant Araştırma’nın web sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz.

*Signify, 16 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Philips Aydınlatma şirketinin yeni adı olmuştur. Şirket, Ocak 2019’a kadar Philips Lighting Aydınlatma Tic. A.Ş. ticari unvanını taşımaya devam edecektir. 

 


Signify
Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya lideridir. Philips ürünlerimiz ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satışlarımız ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 32.000 çalışanımızla daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarıyoruz. Signify ile ilgili haberlere Newsroom, Twitter ve LinkedIn üzerinden ulaşabilirsiniz. Yatırımcı iseniz Yatırımcı İlişkileri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.