(Warmhaus) İSO İkinci 500 Listesinde 80 BASAMAK BİRDEN Yükseldi!

İklimlendirme sektöründeki tecrübesiyle ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden ısıtma sektörünün global oyuncusu Warmhaus, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı “İSO İkinci 500” listesinde 80 basamak yükselerek 247’nci sıraya yerleşti.

Beyçelik Holding bünyesinde kurulan ve radyatör üretimindeki 20 yılı aşkın birikimini kombi üretimine de aktaran Warmhaus, İstanbul Sanayi Odası (İSO) İkinci 500 listesinde 247’nci sırada yer aldı. Yüzde 100 yerli sermayeli Warmhaus, ürünlerinin yüzde 50’sini 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyor.

Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan

İSO İkinci 500 listesinde yer almalarını değerlendiren Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan, “İSO’nun hazırladığı listede 80 basamak yükselmekten dolayı son derece mutluyuz. 2018 yılı sonunda ilk 500 şirket arasında yer almayı hedefliyoruz. 2017’de ciroda yüzde 59 büyürken, ihracat gelirlerimiz toplam ciromuzun yüzde 45’ini oluşturdu. Bu sene ise toplam ciroda yüzde 74, ihracatta ise yüzde 64 büyüme beklentimiz var. İhracat oranımız ise yüzde 60 civarında gerçekleşecek. İlk çeyrek sonuçlarına baktığımızda ihracatta ciromuzu 2,2 katına çıkartarak ilk çeyreği hedeflerimizin çok üzerinde kapadık. İhracat tarafındaki hızlı büyümeyi Arjantin, Şili, İtalya gibi yeni pazarlarda etkin olarak, bir yandan da güçlü olduğumuz bölgelerdeki satış adet ve ciromuzu artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Ofisimizin ve 3 bin metrekare depomuzun bulunduğu İngiltere ve dünyanın en büyük ısıtma pazarı Çin bizim için öncelikli pazarlar. İngiltere’de panel radyatör, dizayn radyatör ve kombi satışımız aktif olarak devam ediyor. Yılın ikinci yarısında duvar tipi yoğuşmalı kazanlarımızı da İngiltere pazarında satışa sunacağız” dedi.

Avrupa standartlarında ürünleri bulunduğunu vurgulayan Turan, “Son olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıklamış olduğu ilk 1000 ihracat listesine de 2017 yılı itibariyle giriş yaptık. Kombilerimiz 14 ülkeye, radyatörlerimiz ise 22 ülkeye ihraç ediliyor. Warmhaus markalı kombilerimizi İngiltere, İspanya, İran, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan’a satıyoruz. Toplamda 30’dan fazla ülkeyi yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen ürünlerimiz ile ısıtıyoruz. Radyatör üretiminde dünyada ilk 10, yurt içinde ise ilk 4 büyük üreticiden biriyiz” ifadelerini kullandı.


Warmhaus:
1996 yılında bir Beyçelik Holding iştiraki olarak kurulan Warmhaus, ısıtma alanındaki tecrübe ve teknik bilgisini kombi alanına aktararak, kullanıcılarına kaliteden ödün vermeden tasarruflu ısınma imkânı sunmaktadır. Estetik, ekonomik ve çevreci ürünlerin adresi Warmhaus, yarattığı katma değerin ve geçmiş tecrübesinin verdiği güç ile sektörün önde gelen oyuncularından biridir. Geniş servis ve satış ağı ile tüketicilerin ısınma ihtiyacını hızlı ve etkin bir şekilde çözen Warmhaus, uluslararası sertifikasyona sahip ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. Warmhaus 2017 yılında gerçekleştirdiği son yatırımı ile İngiltere pazarına açılmıştır.