(Signify) Afrika, Asya ve Ortadoğu’da GÜNEŞİN GÜCÜNDEN Yararlanıyor!

Aydınlatmada lider markalardan Signify (Euronext: LIGHT) Afrika, Asya ve Ortadoğu’da güneş ışığının gücünden yararlanmaya hazırlanıyor. Hindistan’da bu yıl gerçekleştirilen ilk lansmanın ardından Signify, Kamboçya, Endonezya, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland, Vietnam ve Afrika kıtasında piyasaya süreceği entegre güneş enerjili sokak lambası Philips SunStay ile yenilikçi güneş enerjili ışıldağı Philips LifeLight’ı tanıttı.

Signify Ortadoğu, Türkiye ve Pakistan Bölge Başkanı ve CEO’su Göktuğ Gür, “Kamusal aydınlatmanın en hızlı büyüyen ve en sürdürülebilir segmentlerinden olan güneş enerjili aydınlatma sistemleri, kırsal bölgelerde önemli bir fark yarattığı gibi, yakıt kullanan aydınlatma sistemlerine kıyasla çok daha güvenli bir alternatif teşkil ediyor. Ortadoğu’da atmosfere salınan karbondioksitin neredeyse yüzde 7’lik kısmı, aydınlatma sistemleri kaynaklı. Güneş enerjili aydınlatma, enerji tasarrufu yönünden çok daha verimli.” açıklamasında bulundu.

Güneş paneli, armatür, şarj kontrol ünitesi ve pili aynı ünite içerisinde bir araya getiren Philips SunStay, kompakt, kurulumu ve bakımı kolay bir ürün. SunStay bu özelliği sayede kablo döşeme masraflarını düşürdüğü gibi, karbon ayak izini ve sermaye ile işletme masraflarını da azaltıyor. 2.000 ile 3.000 lümen arasında aydınlatma sağlayan ve 175 lm/W gibi yüksek bir verimliliğe sahip olan SunStay, piyasadaki mevcut güneş enerjili sokak lambalarından daha verimli.

Bina içinde ve açık havada kullanıma uygun olan Philips LifeLight, elektrik şebekesinden uzakta yaşayan insanlar için tasarlandı. Üzerinde telefon ve diğer elektronik cihazları şarj etmek için bir USB portu bulunan cihaz, bu özelliğiyle büyük takdir toplamış durumda . LifeLight’ın ikinci neslinde yer alan pilin değiştirilebilir özellikte olması, ürünün kullanım ömrünü daha da uzatıyor.

Signify’ın yeni güneş enerjisi inovasyonları hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Signify:
Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya liderlerindendir. Philips ürünleri ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satışları ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 32.000 çalışanı ile daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarmayı hedeflemektedir.