(Muğla Araştırma Platformu)’nun İLK Etkinliği: MAPworks01- Spice/Baharat

Mimarlık pratiğini özgün araştırmalar odağında kamusal programlar ile bağlayan bir mikro kampüs projesi olan Muğla Araştırma Platformu (MAP), MAPworks programının ilk etkinliğini duyurdu. MAPworks01- Spice/Baharat, 28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Muğla’da gerçekleşecek.

Eski Muğla’nın üretim merkezlerinden Arasta bölgesinde konumlanan Muğla Araştırma Platformu, Ege’ye karşılıklı kıyılarıyla beraber bir etkileşim alanı olarak yaklaşmaktadır. Ana hedef olarak “bütüncül bir Ege transkripti” oluşturmaya niyetlenen MAP, bu hedefin ön adımları olarak, bünyesindeki kamusal programları aktif etmeyi planlamaktadır. İnşai pratiklerin çeşitli ölçeklerini deneyen MAPworks de bu programlardan biridir.

MAPworks birinci etkinliğini kendi fiziki mekanlarından biri olan M2-Ekmekçi Galip’in bahçesinde 4 farklı istasyonda 2 gün boyunca gerçekleştirecek. Çeşitli malzemelerin yeniden dönüştürüleceği etkinlikte ana yapısal malzemeler MAP ekibi tarafından sağlanacak; küçük ölçekli malzemeler (çeşitli boyalar , spreyler, kumaş artıkları…) ise katılımcılar tarafından getirilebilecek. Katılımcılar, uygulama yapılacak olan M2-Ekmekçi Galip’in misafirhanesinde konaklayacak.

Malzeme ve yürütücüler ilerleyen günlerde duyurulacak.

Sorularınız ve etkinlik kaydı için mapexist@gmail.com adresine veya sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.