(FERKO) LINE (German Design Award) 2019’a Aday!

VİVA Architects, modern çağın koşulları ile gelişen lüks kavramını iş dünyasıyla buluşturan Ferko’nun Kağıthane’de yükselen projesi Ferko Line ile ‘Architecture Excellent Design’ kategorisinde German Design Award’a aday gösterildi.

VİVA Architects, tasarladığı Ferko Line projesi ile 8 Şubat 2019’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek German Design Award’a ‘Architecture Excellent Design’ kategorisinde aday olarak davet edildi. 1953 yılında Alman Parlamentosu tarafından kurulan ve tasarımda iletişim ve bilgi transferi alanlarında dünyanın önde gelen uzmanlık merkezlerinden biri olan Alman Tasarım Konseyi’nin, benzersiz tasarımları ödüllendirdiği German Design Award, tasarım dünyasının en prestijli ödülleri arasında yer alıyor.

German Design Award’un en büyük özelliklerinden biri de değerlendirmeye alınan ürünlerin başvuru sistemiyle değil, uluslararası bağımsız jüri tarafından belirleniyor olması. VİVA Architects, geçtiğimiz yıl da Ferko Line projesi ile Office Development ve Mixed Use Architecture kategorilerinde ödüle layık görülmüştü.

Kağıthane’nin en prestijli projesi olarak iş hayatının profesyonellerini ağırlamaya hazırlanan Ferko Line, 105 bin metrekare toplam inşaat alanında 4 bloktan oluşuyor. Bünyesinde 192 ofis, 38 adet ticari alan ve 173 oda kapasiteli Four Points by Sheraton Oteli’ni bulunduran Ferko Line, ortak teras ve yeşil alanları, restoran ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı ticari bölümleri, fitness center ve hobi alanları ile iş yaşamının yoğun temposunda çalışanlara nefes aldırarak bölgede ‘yeni nesil ofis’ dönemini başlatacak.