(Geberit) ile Ani SU BASKINLARINA Hazırlıklı Olun!

Son zamanlarda yaşanan sağanak yağışlar önemli ölçüde maddi zarara neden oldu. Önümüzdeki günlerde beklenen yağışları az hasarla atlatmak, çatılarda oluşabilecek baskınlar ve çökmelerin yaşanmaması için vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı ve stadyumların yanı sıra endüstriyel binalar ve fabrikalar gibi ortak yaşam alanlarında suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu. Pluvia Çatı Drenaj Sistemi ile Geberit, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek su baskınlarının önüne geçiyor.

Pluvia, 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor

Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia Çatı Süzgeçlerinin kullanıldığı Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor. İstanbul’da bir sağanak yağışta yaklaşık 10 dakikada metrekareye 25 kg yağış düştüğünün farkındalığıyla Geberit, Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi ile 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor.

Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesine olanak tanıyan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor. En az 1000-1500m2 üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen Geberit Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor. Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor.

Geberit, Pluvia sistemindeki tasarım ve malzemeye 10 yıl garanti veriyor.


Geberit Hakkında:
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 30 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 40 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2015 yılında 2,8 milyar CHF net satış açıklamıştır.