MANİSA ENTEGRE BÖLGE HASTANESİ Projesine (Bostik) İmzası…

Bostik, Sağlık Bakanlığı tarafından “Sağlıkta Dönüşüm” programı kapsamında başlatılan “Şehir Hastaneleri” projelerinden olan Manisa Entegre Bölge Hastanesi’nin çözüm ortağı oldu. Bostik’in zemin kaplama uygulamalarını üstlendiği hastane projesi, 178 bin 204 metrekare kapalı alanıyla bölgenin en büyüklerinden olacak.

Bostik’ten projeye dahil olmaları hakkında yapılan açıklamada: “Manisa Entegre Bölge Hastanesi zemin kaplamalarına düzgün bir alt zemin yaratmak için farklı yüzeylerle beraber kullanılabilen ve hızlı kürlenen bir çözüme gereksinim var idi. Pürüzsüz ve sağlam bitişli bir zemin için yüksek kaliteli, kendiliğinden yayılan zemin kaplaması mutlak bir gerekliliktir. Yenilikçi, kendiliğinden yayılan kaplamalarımız yüklenicilerin zaman ve paradan tasarruf etmesi için tasarlanmıştır. Bostik ürünleri düşük toz, az koku ve iki saate kadar inebilen kuruma süresi gibi avantajlarıyla zemin hazırlığı ihtiyaçlarında mükemmel sonuçlar verir.  Bostik olarak gerekli aşamaların hepsini sorunsuz karşılamamız, global marka gücümüz ve proje detaylarına mahsus yenilikçi çözümlerimiz sebebiyle tercih edildik.” denildi.

Manisa Entegre Bölge Hastanesi projesinde, ortak kullanım alanları, koridorlar ve muayenehaneler gibi toplamda 80.000 m² uygulama alanı PVC kaplaması işi için öncelikle, alt zemin hazırlığı yapıldı. Projenin ihtiyacı olan, performans, hızlı uygulama ve nihai bitişte elde edilecek pürüzsüz ve düzgün yüzeyler için Bostik zemin hazırlığı ürünleri kullanıldı.

Mevcut betonarme yüzeyler, tutunmayı arttırmak ve hızlı su emiciliğini kesmek amacıyla, Bostik NivoTech PoroPrim ile astarlandı. NivoTech PoroPrim, akrilik kopolimer esaslı, mükemmel yapışma ve örtücülük özelliğine sahip, emici ve gözenekli yüzeylere uygun, kullanıma hazır, açık kırmızı renkli, kendinden yayılan şaplar için özel bir astardır.

Astar uygulaması sonrasında yüzey düzgünlüğü, kendinden yayılan tesviye şapı Bostik Roxol 710 ile sağlandı. Bostik Roxol 710, yüksek düzeyde akışkan, kısa sürede donarak kullanıma hazır hale gelen, 1 ile 10 mm arasındaki kalınlıklar için ve sadece içeride kullanıma göre tasarlanmış, çimento esaslı, zemin tesviye şapıdır. TS EN 13813’e göre üretilmiştir.   CT / C25 / F7 sınıfında kendiliğinden yayılır. Akışkan, kolay uygulanabilen, hızlı kuruyan ve kendinden yayılan yapısı ile uygulama işlerinde hızlı ve kaliteli bir çözüm sunar.


Proje Ayrıntıları:

Proje ismi                       :  MANİSA ENTEGRE BÖLGE HASTANESİ
Zemin uygulama yılı   : 2017-2018
Yeri                                   : Manisa
Uygulama alanı            : 80.000 m²
Yüklenici firma            : YDA İNŞAAT SANAYİ VE TİC. A.Ş.
Kullanılan malzemeler : NivoTech PoroPrim-Astar, Roxol 710-Kendinden yayılan tesviye şapı
Uzman uygulayıcı bayi   : Artgen Zemin Çözümleri A.Ş


Bostik:
Bostik, endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümleri geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 1,6 milyar euro’luk cirosu ve 4 bin 900 çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de; yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, Hadımköy ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor.  

Ayrıntılı bilgi için  www.bostik.com.tr