Interact ile OFİS ve MİMARİ AYDINLATMA da Cep Telefonundan KONTROL Edilebilecek…

Philips Aydınlatma’nın yeni Sahne Yönetimi uygulaması aydınlatma yöneticilerinin bir binanın dış cephe aydınlatmasını akıllı telefon ya da tablet ile diledikleri zaman, diledikleri yerden kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Aydınlatmada dünya lideri olan Signify (Euronext: LIGHT), şirketlerin akıllı telefon ya da tablet ile bir binanın mimari aydınlatmasını hızla ve kolaylıkla değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bulut tabanlı Sahne Yönetimi uygulamasını tanıttı. Akıllı cihazlar için özel olarak tasarlanan uygulama, şirketin bağlantılı aydınlatma ve nesnelerin internetine yönelik aydınlatma alanlarındaki liderliğini güçlü bir şekilde ortaya koyuyor.

Interact Landmark Sahne Yönetimi uygulaması, aydınlatma yöneticilerinin köprü, bina ve tarihi yapı aydınlatmalarını basit bir dokunuş veya kaydırma hareketiyle anında yönetebilmelerini, kontrol edebilmelerini ve değiştirebilmelerini sağlıyor. Göz kamaştırıcı ışık gösterileri özel günleri, bayramları ve önemli toplumsal etkinlikleri kutlamak için uzaktan programlanabiliyor. Örneğin, yöneticiler artık belediye başkanlığının, Meme Kanseri Farkındalık programını desteklemek amacıyla köprülerden birinin pembeye boyanmasına yönelik taleplerine hızla yanıt verebiliyor.

Philips Aydınlatma Kamu Sistemleri Küresel İş Grubu Lideri Jacques Letzelter konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şirketler ve şehirler, mimari aydınlatmayı benzersiz bir kimlik yaratarak kapsayıcı deneyimler oluşturmak amacıyla her geçen gün daha fazla kullanıyor.Ofis dışındayken gelen son dakika taleplerine her an “hazır” olma ve yanıt verme gereksinimi, aydınlatma yöneticileri açısından çözülmesi gereken bir sorun teşkil ediyor. Uygulama, aydınlatma yöneticilerine aydınlatma sahnelerini diledikleri zaman değiştirme esnekliği sunuyor. Ayrıca, Interact Landmark’ın aydınlatma yöneticilerini destekleme, mimari aydınlatma yönetimini kolaylaştırma ve şehirlerin daha akıllı ve yaşamaya elverişli hale getirilmesine yardımcı olmadaki gücünü de gösteriyor.”

Işığı her zaman, her yerden kontrol etme

Tesis yöneticileri kullanıcı hesap ayarlarını kişiselleştirerek, kendi mimari aydınlatma sistemlerine hareket halindeyken güvenle erişebiliyorlar. Renkleri değiştirebiliyor, ışık gösterileri başlatabiliyor ve programları görüntüleyebiliyorlar. Uygulama bulut tabanlı olduğu için, kullanıcıların öncelikle VPN bağlantısı ile oturum açma gereksinimi ortadan kalkıyor.

Interact Landmark’ın sunduğu yetkinlikler kapsamındaki uygulama, 2018 yılı Haziran ayında kullanıma sunulacak.

Yeni Sahne Yönetimi uygulamasının özellik ve işlevleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Uzaktan içerik yönetimi: Hareket halindeyken ve uzaktan çalışabilme, bir binanın aydınlatmasını hemen hemen her ortama göre seçebilme ve değiştirebilme.
  • Buluttan erişim: Şirket ağına ya da VPN’ye bağlanma gereksinimi olmadan uygulamaya akıllı telefon, tablet ve kişisel bilgisayarlarla güvenli erişim.
  • Renk seçici, beyaz seçici: 16 milyon renkten oluşan bir renk paletinden seçim yapabilme.
  • Gösterileri, sahneleri başlatma: Önceden programlanmış bir gösteri ya da sahneyi başlatmak için ekrana dokunmanız yeterli.
  • Çok bölgeli içerik yönetimi: Bir şehir genelinde ya da dünyanın herhangi bir yerinde birden fazla enstalasyon için içerik yaratarak bu içeriği yönetin. ‘Sanal Düğme’ özelliği, kullanıcının birden fazla enstalasyondaki gösteri ve sahneleri aynı anda kontrol edilebilecek şekilde gruplandırmasına olanak tanır.
  • Takvim programları: Bayramlar ve özel günlerde aydınlatma sahnelerini değiştirmek için ilgili tarihleri ve anları işaretleyin.
  • Esnek kullanıcı yönetimi: Özelleştirilmiş kullanıcı profilleri ve erişim ayrıcalıkları yaratın.
  • Güvenli ve sade bağlanırlık: Kontrol birimi için VPN ya da bir başka güvenli tünel kurmaya ya da statik IP’ye gerek olmadan, tesisteki yazılım kontrol birimi ile Interact Landmark Sahne yönetimi yazılımı arasında güvenli ve kolay bağlantı sunar.

Signify:
Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya lideridir. Philips ürünlerimiz ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satışlarımız ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 32.000 çalışanımızla daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarıyoruz. Signify ile ilgili haberlere NewsroomTwitter ve LinkedInüzerinden ulaşabilirsiniz. Yatırımcı iseniz Yatırımcı İlişkileri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.