Askaynak’tan Yeni Ürün: Plasma-105 Ultra

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, kaynak ustalarının ihtiyaç ve taleplerini karşılayan ürünleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Askaynak, Plasma-105 Ultra ürünü sayesinde 100 amper güç ile tüm gün ultra kesim ve ultra performans sağlıyor. 

Türkiye’nin lider kaynak uzmanı Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, gelişmiş elektronik tasarımı ve güvenli topraklama bağlantıları sayesinde elektrik çarpma tehlikesine karşı yaşamsal risk oluşturmayan Plasma-105 Ultra’yı sunuyor. Kesim işlemlerinde üstün performans arayanlar için tasarlanan Plasma-105 Ultra’nın Sabit Akım Kontrol Teknolojisi (Hall Sensor) sayesinde, operatörün el hassasiyetini kaybetmesi gibi durumlarda dahi çıkış akımı değişmiyor. Böylece, her zaman ayarlanan akım değerinde kusursuz kesim yapma olanağı veriyor. 100 A kesme akımı ile özellikle 32 mm kalınlığa kadar olan ve karbon çeliğinden üretilen malzemeler üzerinde yüksek kalitede çapaksız kesme işlemi yapılabiliyor.

Askaynak Plasma-105 Ultra, aynı ortamda çalışan diğer cihazların yaydığı şebeke gürültülerinden veya elektromanyetik alanlardan etkilenmediği için performans kaybı yaşatmıyor. Aynı zamanda CE belgesinin ve EN 60974-1 ile EN 60974-10 standartlarında belirtilen LVD ve EMC ile ilgili yönetmeliklerin sunduğu tüm avantajlara ve güvencelere de sahip.

Grid kesim özelliği sayesinde torcun tetiğine sadece bir kere basarak aralarında boşluk olan ızgara, parmaklık ve benzeri formdaki parçaları durmadan kesme imkânı sunuyor. Yüksek dayanıma sahip kauçuk kaplı enerji kablosu kaynak sırasında güvenli bir şekilde çalışma olanağı sağlarken; ön ve arka panelde bulunan özel tasarıma sahip ızgaralar, makine içerisine su girişini IP21S standartları çerçevesinde engelliyor.

Şebekedeki aşırı yüklenmeler nedeniyle makine üzerinde anlık akım yükselmelerinin oluşması veya makinenin aşırı ısınması durumunda koruma ünitesi devreye giriyor ve termik uyarı lambası yanarak operatörü uyarıyor. Torç bağlantısı ve düşük hava basıncı uyarı lambası ise makineye giren hava basıncının yeterli olmaması veya kesme torcunun makine ile olan bağlantısında sorun oluşması durumunda yanarak operatörü uyarıyor. Kaynak ustaları, hava basınç göstergesinin ön panelde olması sayesinde makineye gelen hava basıncını kolayca kontrol edip, ayarlayabiliyorlar.

Detaylı bilgi için: www.askaynak.com.tr