(AGT), Türkiye’nin 500 BÜYÜK Sanayi Kuruluşu 2017 Listesinde Yükselişini Sürdürüyor!

İnovatif, işlevsel ve trend yaratan ürünleriyle mobilya bileşenleri sektörüne katkıda bulunan AGT, her yıl İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yükselmeye devam ediyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 listesinde bir önceki yıla göre yükselişini sürdürerek, 162. sırada yer aldı. 2017 yılı sonuçlarına göre cirosunu %28 artıran AGT, istikrarlı büyümesine devam ediyor.

Kurulduğu 1984 yılından bu yana istikrarlı büyümesini sürdürerek, sektöründe sadece Türkiye’nin değil dünyanın lider şirketleri arasına girmeyi başardı. Bugün Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde, MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üretimi gerçekleştiriyor, ürünleriyle İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere 70’ten fazla ülkede milyonlarca insanın hayatına dokunuyor.

 


AGT:
1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketlerinden AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke üretimi yapıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, yaklaşık %50’lik ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörünün öncüleri arasında yer alıyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra, 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.