(Hekim Yapı), 41. İstanbul Yapı Fuarı’nı BAŞARIYLA Tamamladı!

Hekim Holding şirketlerinden biri olan, 2001 yılında kurulan ve 2004 yılında Türkiye’nin ilk otoklavlı fiber cement levha üreticisi olarak sektöre ürün vermeye başlayan Hekim Yapı A.Ş., 41. İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yerini aldı.

ITE Türkiye bünyesinde bulunan Yem Fuarcılık tarafından 41.’si düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8-12 Mayıs tarihinde ziyaretçilere kapılarını açtı. Birçok salon ve açık alandan oluşan sergileme alanında 900’ün üzerinde katılımcı yer alırken, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden 100.000’in üzerinde ziyaretçi, sektör profesyoneli fuarı ziyaret etti.

Hekim Yapı A.Ş., özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan HekimBoard fibercement doğal çimento levhalar; poliüretan, EPS ve taşyünü dolgulu sandviç duvar ve cephe panelleri olarak kullanılan HekimPanel; beyaz ve karbonlu EPS ısı yalıtım ve enjeksiyon ürünleri olarak kullanılan HekimPor ve prefabrike yapıların EPS yalıtımlı HekimBoard hazır yapı duvar paneli olarak kullanılan HekimPan markalarıyla üretimini gerçekleştirdiği dört ana ürün grubunuve yeni Ar-Ge ürünleri olan 4 mm – 30 mm kalınlıklarında fibercement ürünlerini sergiledi.

 

Ayrıca fuarda, 2018 yılı başından itibaren üretimine başlanan ve Türkiye’de ilk defa Hekim Yapı tarafından üretilen kendinden renkli fibercement ürününü ve A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip cephe-çatı kaplama ürünlerini de ziyaretçilerin ve sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu. Özel yanmazlık ve su testi uygulama stantları sayesinde ziyaretçiler fuarda fibercement ürünlerinin suya ve yangına dayanıklı olduğunu uygulayarak görme imkânı buldu.

Hekim Yapı A.Ş., kendi ürünleriyle oluşturulan ve yoğun ilgi çeken inovatif ve dekoratif özelliklere sahip standıyla, kurumsal yapıdaki satış-pazarlama ekibiyle, değerli iş ortaklarını ve ziyaretçileri ağırladı.


Hekim Yapı A.Ş.
Bugün 8 şirket, 8 işletme, 191.000 metrekare üretim alanı, 1.000’e yakın çalışanı, 6 kıtada 120’den fazla ülkeye ihracatı, yurt içi ve yurt dışında 100’den fazla bayisi, 50.000’in üzerinde referansı ile hizmet ve faaliyetlerini sürdüren Hekim Holding’in bir kuruluşu olup Hekim Holding’e bağlı olarak yapı sektörüne yalıtım malzemeleri üreten, ülkemizin ve yakın coğrafyanın ilk otoklavlı ve ilk kendinden renklifibercement levha üreticisidir. Hendek – Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde 111.000 m² üretim alanında kurulu bulunan üç üretim tesisinde yıllık toplam 125.000 m³ HekimBoard fibercement doğal çimento levha üretim kapasitesine sahiptir.