(Kastamonu Entegre)’den Dar Mekanlara Derinlik Katan Dekoratif Panel: “Evogloss”

Kastamonu Entegre’nin parlak desenleri ile öne çıkan dekoratif paneli Evogloss, 30 yeni renk seçeneği sunuyor. Ayna efekti etkisiyle yaşam alanlarına derinlik ve ışıltı katan Evogloss, özellikle de dar mekanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Kastamonu Entegre’nin yüksek parlaklık seviyesine sahip, şık görünümlü paneli Evogloss yenilendi. Düz, ahşap, fantezi ve hologram başlıkları altında 30 renk seçeneği sunan Evogloss paneller, mekanlarda modern ve zarif kombinasyonlar yaratılmasına olanak sağlayarak yeni trendlere öncülük ediyor. Ayna efekti sayesinde ışığı yansıtan, mekanlara aydınlık, hareket ve derinlik katan Evogloss paneller, dekorasyonu da destekliyor.

Çizilmeye ve aşındırıcı maddelere karşı dayanıklılığıyla dikkat çeken ürünler, solmaya karşı yüksek dayanımı ile uzun yıllar ilk günkü görüntüsünü koruyor. Çatlamalara karşı yüksek direnç gösteren Evogloss paneller, kolay temizlenebilme ve neme dayanıklılık özellikleriyle de fark yaratıyor.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2017 yılında 512 milyon dolar yurt dışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya, İtalya,  Bosna Hersek ve ABD’de olmak üzere 18 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Yaklaşık 100 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 6.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. “Floorpan” ve “Artfloor” markaları ile laminat parke üreten, Kastamonu, Gebze, Adana ve Tataristan fabrikaları, üründeki kimyasal madde oranlarının sağlığı tehdit etmeyecek düzeyde olduğunu, aynı zamanda üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını ifade eden “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahiptir.