(Bien)’in 3 YENİ Koleksiyonuna İtalya’dan 3 BRONZ ÖDÜL

Bien Seramik’e İtalya Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği A Design Award’dan 3 yeni ödül geldi. Bien Seramik, A Design Award’dan Mia, Tiger Black ve Pompei Seramik Karo tasarımları ile üç bronz ödülün sahibi oldu.

Dünyanın en geniş kapsamlı uluslararası tasarım yarışması A’ Design Award 2017-2018 tasarım yarışması sonuçlarını açıkladı.

Mottosu “Art Futura Cultura” yani “Sanat Geleceği Üretir”, “Geleceğin Kültürü İçin Sanat” olan A Design Award geleceğin sanat, tasarım, teknoloji ile şekillendirileceğine bu yüzden daha iyi bir gelecek için iyi tasarımlara ihtiyaç duyulduğuna inanıyor. Bu anlayışla düzenlenen yarışmaya, dünyanın dört bir yanından ve farklı disiplinlerden gelen üreticiler ve tasarımcılar büyük ilgi gösteriyor.

Bien Seramik’e İtalya Como Kültür Departmanı’nın her yıl gerçekleştirdiği ve tasarım dünyasının yakından ilgilendiği A Design Award’dan 3 ödül birden geldi. Bien Seramik’in yeni koleksiyonlarından Mia, Tiger Black, Pompei 2018 seramik karoları bronz ödüle layık görüldü.

Bien Seramik Tasarım Müdürü Tolga Berkay, Bien Seramik’in güçlü bir tasarım ekibi olduğunu, bu ödülleri almanın Bien Seramik’i küresel bir marka yapma adına önemli bulduklarını belirtti. “Her yıl binlerce ürünün tasarlandığını ve pazara çıktığını söyleyen Berkay, ‘A Design Award’ bu tasarımlardan mükemmelliğe yaklaşanları ödüllendiriyor” dedi.

A Design Award Bronz Ödülü Alan Tasarımlar

MIA: Bien Seramik, teknik porselen karo koleksiyonunda yer alan Mia Serisi 60×120 cm ebadında ve beyaz renkte üretiliyor. Mekanlarda bütünlük duygusunu hakim kılarken, aynı zamanda şık, sade ve ihtişamlı bir görünüm sağlıyor.

TIGER BLACK: Tasarımında farklı detayların yer aldığı koleksiyon 60×120 cm ebadında teknik porselen olarak üretiliyor. Tiger yaşam alanlarından, sosyal mekanlara, otellerden, alışveriş merkezlerine, ofislere kadar geniş bir kullanım alanına sahip.

POMPEI: Yenilikçi, trend belirlemekte öncü marka Bien’in sıra dışı serisinden Pompei 60×120 cm ebadında ve kemik, gümüş, gri olmak üzere 3 renkte üretiliyor. Mermerin gücünü simgeleyen seri; iç mekan, banyo, mutfak, salon, otel, restauran ve sosyal alanlarda kullanıma imkan tanıyan bir tasarım.


Bien:
Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, marka konumlandırmasını ‘’daima genç ve daima yeni’’ olarak belirleyen Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır.

Tasarımdaki öncü kimliğiyle dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlıyor.

Bien Seramik:
Üre­ti­mini Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pan Bien Seramik, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı-3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zardaki ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien Seramik, bir dünya markasıdır.

Bien Seramik, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 25 milyon m2’nin üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken Bien Seramik tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak ürünler üretmektedir. Bien Seramik, aynı zamanda Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya hak kazanmıştırEn yeni teknolojilerle üretim yapan Bien Seramik Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ve 20 mm’lik Teknik Porselen karoların da ilk üreticisi olmuştur.

Bien Banyo:
Her kategoriye ayrı ayrı odaklanma kararı alan Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurarak, ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

Üretiminde son teknolojik yenilikleri kullanan Bien Banyo geniş bir ürün yelpazesiyle faaliyette bulunacak. Bien Banyo’nun ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuarlar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları olacak.