(MEF FADA) Atölyesi: “Future Epigraphs”

MEF FADA, Mef Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, tarafından organize edilen Future Epigraphs Atölyesi, 26-28 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında 26 Nisan ve 27 Nisan’da gerçekleştirilecek konuşmalar; spekülatif kent deneyimleri üzerinden çağdaş yazıtlar oluşturmak adına herkesi tartışmaya davet ediyor.

Atölyenin ana fikri sürekli yoğunlaşan kentlerin geleceği için spekülatif morfolojiler geliştirmeye dayanıyor. Kent günden güne sayısı hızla artan nüfus ve inşaat ile yüz yüze. Future Epigraphs, kenti bir gelecek gerçeği olarak ele alarak, çok katmanlı kentsel paradigmalarla yeniden düşünüyor olacak.

Atölye; var olan kentsel doku üzerine müdahaleler ve mekansal yoğunluğunu azaltmaya yönelik progresif morfolojiler geliştirmek üzerine iki ana eksende gerçekleştirilecek. Öğrenciler, mevcut yapı dokusu ve kentin gizli karakterlerini gözlemleyebilir ve yatay ya da dikey düzlemde yeni yapılaşma biçimleri önerebilirler. Atölye kapsamında, mevcut durum ve gelecek formasyonları arasında; çizimler ve dijital üretim aletleri kullanarak gelecek yazıtları tasarlamak için geliştirilecek yeni metodolojileri deneyimleyen diyaloglar kurgulanması amaçlanıyor.


Yürütücüler: Dietmar Koering, Loris Rossi, Alper Derinboğaz
Konuşmalar: Saitali Köknar, Mert Eyiler, Ebru Yetişkin
Moderatör: Dilek Öztürk

Program:

26 Nisan Perşembe
10:00 Atölye açılışı
11:00 Sunum: Dietmar Köring
12:00 Sunum: Loris Rossi
13:00 – 16:00 Atölye arası
16:00 – 19:00 Atölye çalışması

27 Şubat Cuma
10:00-16:30 Atölye çalışması
16:30 Panel
Saitali Köknar, Mert Eyiler, Ebru Yetişkin. Moderator: Dilek Öztürk