FÜREYA ile 360 Derece Sergi Deneyimi!

Füreya Koral’ın en kapsamlı retrospektif sergisi olma özelliği taşıyan “Füreya” sergisini kaçırdıysanız ya da yeniden deneyimlemek istiyorsanız www.fureyaproject.com adresinden sergiyi 360° gezme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kale Grubu’nun 60. kuruluş yıldönümü kapsamında hayata geçirdiği ve Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın en kapsamlı retrospektif sergisi olma özelliği taşıyan “Füreya” sergisi, 18 Kasım 2017 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Károly Aliotti, Nilüfer Şaşmazer ve Farah Aksoy küratörlüğünde gerçekleştirilen sergi, 7’den 97’ye kadar geniş bir ilgi ile karşılandı. Kale Grubu da, Füreya sergisine gösterilen yoğun ilgiden yola çıkarak, bu sergi deneyimini herkes için kalıcı ve zamansız kılmak adına Füreya Project isimli bir web sitesi hazırladı.

Füreya sergisi hakkında hazırlanan en geniş kapsamlı dijital arşiv olma özelliği taşıyan www.fureyaproject.com isimli web adresinden sergiyi 360° gezebilir, sergi süresince gerçekleştirilen tüm etkinliklere, yazılı ve görsel materyale erişim sağlayabilirsiniz.