(Mimarlık) Dergisi 400. ÖZEL SAYISINI Kutluyor!

Türkiye Mimarlar Odası tarafından 1963 yılından beri yayımlanan, Türkiye’nin en uzun soluklu ve en yüksek tirajlı mimarlık yayını olan MİMARLIK, 2018 yılında hem 55. yılını hem de Mart-Nisan 2018 sayısı ile 400. sayısını kutluyor.

Rakamların büyüklüğüne yaraşır bir sayı hazırlamak adına aylar öncesinden çalışmalarına başlanan 400. Mart-Nisan 2018 sayısı, hem derginin son 100 sayısına hem de süreli mimarlık yayıncılığına yakından bakmamızı sağlayacak değerlendirmelerle dolu. Derginin son yıllarındaki içeriğini şekillendiren yayın komitesi üyelerinin, dergide yer alan gündem / güncel, mimarlık eleştirisi, yarışmalar, mimarlık tarihi, koruma / yaşatma, mimarlık eğitimi, mimarlık üretimi ve kent, yapı üretimi ve malzeme gibi başlıkları ayrı ayrı inceleyerek son 100 sayıdaki makaleleri değerlendirdiği on farklı yazı, bu sayının özel içeriklerinden birini oluşturuyor. 400. sayıya özel olarak hazırlanan bir diğer dosyada ise Türkiye’de, Avrupa’da ve Amerika’daki süreli mimarlık yayıncılığına göz atıyoruz. Üç farklı yazarın katkısıyla derlenen bu bölümümüzde ise mimarlık yayıncılığına dair genel bir izlenim edinerek bu noktada Mimarlık dergisinin nerede durduğunu anlamaya çalışıyoruz.

Mimarlar Odası’nın gücü ve desteğiyle bugünlere gelmiş Mimarlık dergisi, geçen yıllar, kat edilen yollardaki tecrübenin ağırlığıyla yayın hayatına devam ediyor.

Mart ayı ortasında dağıtımı planlanan Mimarlık dergisi 400. özel sayısında reklamlarınız ile yer alabilmeniz için son gün 9 Mart 2018.

İletişim için: teoman@binatdanismanlik.com