(Galeri Işık), 34. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ni SANATSEVERLERLE Buluşturuyor!

Galeri Işık Teşvikiye’de, 34.Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri sergilenecek.  27 Şubat Salı günü saat 16.00’da açılacak sergi, 11 Mart’a kadar gezilebilecek.

Birinci: Ross Thomson (İngiltere)

Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan 34. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan Galeri Işık’ta ziyaretçilerini bekliyor. 27 Şubat Salı günü saat 16:00’da açılacak olan sergi, 11 Mart’a kadar gezilebilecek. Serginin açılışına Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ve Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel de katılım gösterecek.

İkinci: Shahram Rezaei (İran)

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 34. AydınDoğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 641 sanatçı ve 2.220 karikatüre ev sahipliği yaptı. Sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Ross Thomson (İngiltere), ikincisi Shahram Rezaei (İran), üçüncüsü Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya) ve “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Fethi Gürcan Mermertaş’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Üçüncü: Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya)

Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları arasında ise Luc Descheemaeker (Belçika), Muhamed Djerlek (Sırbistan), Darko Drljevic (Karadağ), Ehsan Ganji (İran) (2 ödül), Vasco Gargalo (Portekiz), Alessandro Gatto (İtalya), Dokhshid Ghodratipour (İran), Krzysztof Grzondziel (Polonya), Silvano Mello (Brezilya), Raimundo Rucke Santos Souza (Brezilya), Ross Thomson (İngiltere) yer alıyor.

“Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Fethi Gürcan Mermertaş’ın (Türkiye)