(Baumit), AVRUPANIN EN İYİ Dış Cephesini Bratislava’da Seçiyor…

İki yılda bir düzenlenen Baumit Life Challange “Yılın Dış Cephe Yarışması”, bu yıl 2016 yılının birincisi olan ülke Slovakya’nın başkenti Bratislava’da gerçekleşiyor. Baumit’in hizmet verdiği ülkelerden 500’e yakın projenin değerlendirileceği yarışmaya Baumit Türkiye, 5 kategoride 11 iddialı proje ile katılıyor. 

“Cephe, bir evin yüzüdür ve içerisinde yaşayan insanların tarzını yansıtmaktadır” görüşü ile dış cepheler için yaratıcı çözümler sunan Baumit, iki yılda bir düzenlediği yarışma ile malzeme, doku, form ve renk seçimi ile kendi benzersiz karakterini yaratan projeleri ödüllendiriyor.

Baumit’in hizmet verdiği 30 ülke içinde gerçekleştirdiği yarışmaya bu yıl 27 ülkeden 500’e yakın proje başvurdu. Projeler 6 farklı kategoride değerlendiriliyor:

 1. Yeni Proje – Müstakil Ev
 2. Yeni Proje – Site, Konut, Apartman
 3. Yeni Proje – Konut Dışı Bina
 4. Eski Proje – Isı Yalıtımı Renovasyonu
 5.  Eski Proje – Tarihi Bina
 6. Özel Ödül:  Dokusuyla Fark Yaratan Yapı

Baumit Türkiye, bu yıl yarışmaya 5 kategoride 11 iddialı proje ile katılıyor.

 1. Yeni Proje – Müstakil Ev: Toskana Vadisi
 2. Yeni Proje – Site, Konut, Apartman: Milpark Konutları, Aquacity Denizli, Aydos Country, TEPE16, Maslak 1453, Doğa Evleri, Haneks Erol Bey Sitesi, Yapısan Vadi
 1. Yeni Proje – Konut Dışı Bina: Heybeli Oteli
 2. Eski Proje – Isı Yalıtımı Renovasyonu: Ruşen Park Sitesi
 3. Özel Ödül:  Dokusuyla Fark Yaratan Yapı: Yapısan Vadi

Aday projeler www.challenge66.com adresi üzerinden 1 Mart tarihinde başlayacak 3 Mayıs’a kadar devam edecek oylama ile belirlenecek. Finale kalan projeler yine uluslararası mimarlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Sonuçlar ise 14 Haziran tarihinde Bratislava Filarmoni Konser Salonu’nda düzenlenecek final gecesinde açıklanacak. Baumit Life Challenge uluslararası mimar  jürisinde ise bu yıl Türkiye’den Mehpare Evrenol yer alıyor.

2018 Halk Jürisi: Siz de kendi birincinize oy verin

Proje adayları her ne kadar mimardan oluşan bir jüri tarafından puanlanacak olsa da Baumit, sizlerin fikirlerine de önem veriyor. Bu nedenle yarışma sitesi üzerinden ad-soyad, adres ve meslek bilgileri paylaşılarak oy verilmesi durumunda final gecesi için davet kazanma şansı sunuyor.

İnternet oylamasında kazanan kişi,14 Haziran 2018 gecesi Bratislava’da Filarmoni Konser Salonu’nda gerçekleşecek Gala Yemeğine davet edilerek Life Challenge ödül törenin bir parçası olacak. Kazanan kişi, Bratislava’ya uçuş ve Bratislava’da 4 yıldızlı bir otelde iki gece 2 kişilik konaklama kazanacak.

2016 yılında düzenlenen yarışmada Baumit Türkiye’nin Yıldız Residence projesi, Özel ödül: Tasarımı Aydınlatan Yapı Ödülü halk oylamasının galibi olmuştu. Proje yine halk oylamasında konut dışı yeni bina kategorisinde ikinciliği yakalamıştı.

Detaylı bilgi için: www.challenge66.com


Baumit:
Baumit, 30 ülkede 40’ın üzerinde tesise sahip olan Avusturya merkezli bir Schmid Industrie Holding firmasıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, kuru harçlar ve makineli hazır sıvalar sektörünün öncü ve köklü firmalarından biridir. Baumit, Türkiye’de 2006 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Baumit, 2008 yılında Avrupa’nın en modern kuru harç tesislerinden biri olan ve yıllık 300.000 ton üretim kapasitesine sahip Gebze üretim tesisini devreye almıştır. Baumit Türkiye ürün gamında, cephe kaplamaları ve boyaları, ısı yalıtım sistemleri, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları, derz dolgu ve örgü harçları bulunmaktadır. Dış cephe ısı yalıtımında sunduğu farklı sistem alternatifleri ile Baumit, bu alandaki farklılığını ortaya koymaktadır.