[Kitap]: Kültür Vandalizmi

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu’nun Kültür Vandalizmi isimli kitabı Rumuz Yayınevi aracılığıyla okurla buluştu.

Teyfur Erdoğdu
  1. yüzyılın ortalarına kadar kitabe kazıtmadan bina yıkmaya varan maddi ve manevi kültür değerlerimizin yok edilmesinin hangi sorunlara yol açtığı, bu sorunlara belediyeler ve halk olarak nasıl çare ve çözümler üretilebileceği tartışılan kitapta, kuramsal bir girişten sonra Erzurum, Mardin ve Babaeski örnek olay ve mahaller olarak işlenmiş ve okuyucuya sunulmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu’nun tarih ve siyaset bilimine dair bilimsel ve popüler çalışmalarının bir kısmı Rumuz Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.


Rumuz Yayınevi:
Rumuz Yayınevi, kültür kitaplarının ve özgün eserlerin yanı sıra genel tarih ve Osmanlı Dönemi’ne ait kitap, süreli yayın ve belge kaynaklı araştırmalardan oluşan yayınları günümüzle birleştirerek okuyucularına sunuyor. Yayınlarının bir çoğunu da çeşitli dillere çeviren Rumuz Yayınevi, usta yazarlar ve akademisyenlerle çalışmalar yaparak yayın yelpazesini düzenli olarak genişletiyor.