“Bir Başka Hafıza: VERİ-HEYKEL ve SANAT” Semineri (Borusan Contemporary)’de…

Borusan Contemporary’de Günümüz Sanatı // Bir Başka programı 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanatsemineriyle devam edecek. Moderatörlüğünü Ebru Yetişkin’in üstleneceği etkinlikte sanatçı Refik Anadol parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Yeni medya sanatının Türkiye’deki en önemli adresi Borusan Contemporary, geçen yıl başlatılan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı programa 18 Şubat Pazar günü 15.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek “Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanatadlı buluşmayla devam ediyor. Moderatörlüğünü akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin’in üstleneceği etkinlikte Refik Anadol; derin öğrenme, nöron ağları ve algoritmik mimari çalışmalarıyla günümüz sanatının kesişen yönlerini örnek çalışmalarla paylaşarak parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Los Angeles, California’da yaşayan Refik Anadol, Microsoft Research ve Research at Google gibi pek çok ödüle sahip medya sanatçısı ve araştırmacı. Canlı görsel/işitsel performans ve izleyiciyi çevreleyen mimari yerleştirme alanlarında dünyanın birçok yerinde projeler yapan sanatçı, parametrik veri heykel yaklaşımı ve mekana özgü kamusal, izleyiciyi çevreleyen enstelasyon yaklaşımı ile canlı işitsel-görsel performans alanında çalışıyor. Çalışmaları özellikle mimari ve medya sanatları arasında melez bir ilişki yaratarak dijital ve fiziksel arasındaki mekanı inceliyor.


Borusan Contemporary:
Borusan Contemporary, İstanbul’da Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nu merkez alan sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, yeni sipariş edilmiş işler ve kuruma özel yerleştirmelerden oluşan çok platformlu bir programdır. Bu aktiviteler özellikle medya sanatlarına; yani daha geniş anlamıyla, zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım ve ötesiyle çalışan sanatçılara odaklanır. Programın çoğu Borusan Holding ofislerinin de bulunduğu, İstanbul’daki Perili Köşk’te gerçekleşiyor ve bu da özünde ofis ortamında yer alan benzersiz bir müze yaratıyor. Galeri, ofis alanları, cafe, Borusan Sanat Mağazası ve boğazın nefes kesici manzarasına hakim açık hava terasları da dahil olmak üzere tüm bina hafta sonları halka açıktır.

Rumelihisarı Mah. Baltalimanı Hisar Cad. No: 5 Perili Köşk, Sarıyer, İstanbul.

Ayrıntılı bilgi için: www.borusancontemporary.com