(Galeri Siyah Beyaz) 34. Yılını “ADINI SEN KOY” Sergisiyle Kutluyor!

Galeri Siyah Beyaz 34. yılını Ardan Özmenoğlu’nun sergisi “Adını Sen Koy” ile  02.02.2018 – 26.02.2018 tarihleri arasında kutluyor. Sergi, yalnızca kadına dair imge ve betimlemeleri bir araya getirerek, sanatçının değindiği birbirinden farklı göndermeleri izleyiciye sunuyor.

Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, bu yılın çıkış yapmış başlığı olan feminizmi ön plana çıkarıyor. Sergi ismini sanatçının ilham aldığı, Duygu Asena’nın “Kadının Adı Yok” kitabından alıyor ve Özmenoğlu, izleyiciye ‘Adını Sen Koy’ diye bir öneri sunarak, onlara yeni bir düş alanı bırakıyor. Özmenoğlu sergide imzası haline gelen post-it notlara yaptığı baskıların yanı sıra, neon ve heykellerine de yer veriyor. Çağdaş trendleri tarihle günümüzü harmanlamayı sanatının asıl meselelerinden biri haline getiren sanatçı, bu kez kullandığı zarif ve romantik imgelerin arkasında, kadın ve toplumun ilişkisini inceliyor. Bu güncel farkındalıktan yola çıkan romantik eserleriyle Özmenoğlu çeşitli kadın betimlemelerini başkalaştırarak her biçimde yeni bir söylem geliştiriyor.

Ardan Özmenoğlu’nun “Adını Sen Koy” sergisi 02.02.2018 – 26.02.2018 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.