(Nef Vakfı) ve (YGA) Çocukları Bilimle Buluşturuyor!

Ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimi için herkesi “Bir” ve “Birlikte” olmaya davet eden Nef Vakfı, başlattığı #BirizBirlikteyiz kampanyasından elde edilen gelirle Türkiye genelinde 70 okula TWIN Bilim Setleri dağıtacak. Nef Vakfı, kampanyanın bir ayağı olan “Bilim için Biriz Birlikteyiz” kapsamında YGA ile ortak olarak çalışarak 1000 adet TWIN Bilim Setini öğretmenler aracılığıyla 10 bin çocuğa ulaştıracak.

Son 3 yıldır konut satış ciro ve adedinde sektör liderliğini koruyan tasarım ve inovasyon markası Nef, çocukların eğitimine destek olmak için 4 ana amaç altında toplanan #BirizBirlikteyiz projesinin “bilim” ayağını hayata geçiriyor. Nef, #BirizBirlikteyiz diyerek başlattığı kampanyasında elde edilen gelir kadar bağış yaparak Türkiye genelinde 70 okula bilim kitleri dağıtacak.

Tüm çocukların içlerindeki merak ve keşfetme dürtüsünü canlandırarak, erken yaşta bilimle tanıştırmayı hedefleyen Nef Vakfı, proje kapsamında YGA ile ortak olarak çalışarak 1000 adet TWIN Bilim Setini 10 bin çocuğa ulaştıracak.

Özel tasarlanmış bir Bilim Seti

Çocukların genç yaşta çevreye duydukları merakları; büyürken sıkça duydukları “içini açma bozarsın”, “elleme çarpılırsın” tembihleri ile farkında olmadan korkuya dönüşüyor. Çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan TWIN Bilim Seti, YGA tarafından 4 binden fazla çocukla yapılan bilim seanslarının tecrübesi ile tasarlandı. TWIN Bilim Seti mıknatıs yardımı ile kolayca birleştirilebilen elektronik bloklardan oluşuyor ve teknolojik cihazların çalışma mantığını anlatıyor.

Toplanan bağış kadar Nef Vakfı katkısı

Nef Vakfı’nın bugüne kadar 5 ana konusundan biri olan çocukların eğitimi ve gelişimiyle ilgili birçok projeye imza attığını belirten Nef İcra Kurulu Başkanı ve Nef Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erden Timur “Elbette yaptıklarımızla çok mutlu olduk ama neler yapabileceğimizi hayal ettikçe daha da çok motive olduk. #BirizBirlikteyiz projemizi 4 ana amaç altında topladık. Projemizin ilk ayağında çocukların erken yaşta bilimle tanışarak hayal güçlerini kullanmalarına, bilimi eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olacak bilim kitlerini okullara ve öğrencilere ulaştırmayı hedefledik. #BirizBirlikteyiz kampanyasında toplanan bağış kadar Nef Vakfı olarak biz de bağış yaptık ve Türkiye genelinde 70 okulda 1000 adet TWIN bilim kitini çocuklarla buluşturacağız” dedi.

Dağıtılabilir karın yarıdan fazlası sosyal sorumluluğa

Bir sosyal şirket olarak kurulduğu günden bu yana dağıtılabilir karının %51’den fazlasını sosyal projelere ayıran Nef, son 3 yıldır tüm toplumsal çalışmalarını Nef Vakfı çatısı altında gerçekleştiriyor.


Nef:
Nef, Timur Holding’in bünyesi altında yer alan bir gayrimenkul markasıdır. 2010 yılından bu yana en küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan Nef, bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza attı. Türkiye’de ve dünyada 6 ülkedeki büyük metropollerde sektörel ihtiyaçları analiz etmek için uzman kişi ve kurumlarla çeşitli anketler ve araştırmalar yapan Nef, hedef kitlenin beklentilerine en uygun şekilde tasarımı odak noktası haline getirerek çalışmakta ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için satıştan pazarlamaya bütün katma değer zincirini yeniden tasarlamaktadır. Dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 4’ü ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı gayrimenkul firmasından biri olan Nef, projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntılarda bile tasarımı ön planda tutmakta ve dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaktadır.

Nef Vakfı:
İlk günden bu yana insanların derdi ile dertlenen, hayallerine ve umutlarına ortak Nef Vakı, insana ve topluma değer katmak, değişime ortak olmak, destek verene de, alana da yeni bir hayatı fark ettirebilmek için çalışıyor. Kentlere nefes vermek için hazırlanan dönüşüm planları ile değişimin umut verici olmasına ve vizyonerliğine inanan vakıf, yapımı tamamlanan ve devlete bağışlanan ilkokul ve okul öncesi eğitim birimleriyle, gelecek tasarım gözüyle umut vermeyi hedefledi. Uzaktaki çocuklara su bulmaya, topraklarına tohum ekmeye gitti, tüm “engeller” kalksın diye, örnek engelli dairesi modelleriyle sektöre ilham oldu. Düzenli burs imkanları yaratarak, ailelere, kimsesiz çocuklara ve yaşlılara huzur olmaya çalışan Nef Vakfı, Hay Atölye markasıyla da hayata yeniden sarılmak isteyen yüzlerce ihtiyaç sahibi kadının hayatına destek oldu.

YGA:
YGA -Young Guru Academy- 2000 yılında Türkiye’de kurulan, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. İçinde yaşadığı toplumun sorunlarına duyarlı; bu sorunların çözümüne yönelik vicdanlı hayaller kuran gençleri keşfeder ve hayalleri sosyal inovasyonlara dönüştürür. YGA’lıların birlikte projelendirip, hayata geçirdiği teknoloji temelli sosyal inovasyonlar: Dünyanın en akıllı bastonu WeWALK, 200 bin engellinin hayatını kolaylaştıran platform Hayal Ortağım, Bilimi sevdiren TWIN Bilim Seti. YGA bugüne kadar inovasyon ve teknoloji alanında dünya çapında 10 ödül aldı: Örneğin Hayal Ortağım, teknoloji dünyasının Oscarı olarak gösterilen GSMA’de, iki kez dünya birinciliğine layık görülen tek proje oldu. YGA’ya her yıl 50.000’in üzerinde üniversite öğrencisi başvurur. 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 kişi; YGA Liderlik Programında üst düzey yönetici, akademisyen, sanatçı ve bilim insanlarından oluşan YGA Hayal Ortaklarından 1.000 saatin üzerinde eğitim alırlar. 

Detaylı bilgi için: www.yga.org.tr