(Warmhaus), 30’dan Fazla Ülkeyi Isıtıyor!

21 yıllık tecrübesiyle 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan, ısıtma sektörünün global oyuncusu Warmhaus’un ürettiği ErP kombiler dünyayı ısıtıyor. 2017 yılında İngiltere’de ofis açan ve  yüzde 400 büyüyen Warmhaus, 2018 yılında Çin ofisini de faaliyete geçirecek.

Beyçelik Holding bünyesinde kurulan ve radyatör üretimindeki 21 yılık birikimini kombi üretimine de aktaran Warmhaus, ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyor. 2017 yılında İngiltere’de ofis açarak kendi markasıyla faaliyet göstermeye başlayan Warmhaus, 2018 yılının ilk çeyreğinde Çin ofisini de faaliyete geçirecek. 2017 yılını yüzde 400’lük bir büyüme ile kapatacak olan marka, 2018 yılında yüzde 150-200 arasında bir büyüme kaydetmeyi hedefliyor.

Bir yılda 2 milyon 700 bin panel radyatör ve ayda 150 bin adet kombi üretimi

Üretimini Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde 27 bin 500 metrekarelik radyatör ve 8 bin metrekarelik kombi üretim tesisinde gerçekleştiren Warmhaus, ısıtma alanındaki tecrübe ve teknik bilgisini kombi alanına da aktardı. Yılda 2 milyon 700 bin panel radyatör ve ayda 150 bin adet kombi üretim kapasitesine sahip olan Warmhaus, üretimde çeviklik ilkesini temel alarak bir yıl içinde 13 farklı modeli kullanıcılarla buluşturdu. 2017 yılında ürün gamına 3 model daha ekleyen Warmhaus, ayrıca İngiltere pazarına girdiğinde pazarın ihtiyaçları doğrultusunda 3 özel model daha üreterek hızlı ve dinamik yapısıyla bir kez daha farkını ortaya koydu. Warmhaus,  ErP direktifleri kapsamında konvansiyonel kombi üretiminin durdurulacağı 2018 yılının Nisan ayına, 2016 yılından bu yana hazır durumda.

M. Kağan Turan

Yüzde 70’den fazla ciro artışı

2017 yılında gerçekleştirdikleri yatırımların meyvesinin topladıkları bir dönem olduğunun altını çizen Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan, Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde  üretimini yaptığımız ürünleri bugün dünyanın 30’dan fazla ülkesine ihraç ediyoruz. Radyatör üretimi konusundaki tecrübelerimizi kombi alanına aktardık ve kendi kombi markamızı oluşturduk. 2017 yılında kombi bayii ve yetkili servis ağımız tüm Türkiye’ye yayıldı. Ayrıca İngiltere pazarına giriş yaptık. 2018 yılının ikinci çeyreğinde Çin ofisimizi faaliyete geçireceğiz. 2017 yılında beklediğimiz büyümeyi yakaladık” dedi.

Turan, “Cirosal anlamda bakıldığında kurdaki dalgalanma ve hammadde fiyatlarındaki artışa rağmen, 2017 yılını geçtiğimiz yıla göre yüzde 70’den fazla ciro artışı ile kapatacağız. Adetsel olarak bakıldığında ise radyatörde yüzde 18’lik kombide ise yüzde 400’lük bir büyüme gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene de radyatörde yüzde 20, kombi tarafında ise yüzde 150-200 arası büyüme hedefliyoruz. Isıtma alanında Avrupa’nın en büyük pazarı olan İngiltere’de de  faaliyet gösteriyoruz. İngiltere’de 3 bin metrekarelik bir depo alanında Türkiye’de ürettiğimiz kombileri pazara sunuyoruz. Üç yıl içerisinde kombi alanında İngiltere’de ilk 10’a girmeyi, radyatörde ise yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


Warmhaus:
1996 yılında bir Beyçelik Holding iştiraki olarak kurulan Warmhaus, radyatör alanındaki üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük beş firmasından biri konumundadır. Isıtma alanındaki tecrübe ve teknik bilgisini kombi alanına da aktaran Warmhaus, kullanıcılarına kaliteden ödün vermeden tasarruflu ısınma imkânı sunmaktadır. Estetik, ekonomik ve çevreci ürünlerin adresi Warmhaus, yarattığı katma değerin ve geçmiş tecrübesinin verdiği güç ile sektörel pazar lideri olma hedefi doğrultusunda ilerlemekte, geniş servis ve satış ağı ile tüketicilerin ısınma ihtiyacını hızlı ve etkin bir şekilde çözmektedir. Uluslararası sertifikasyona sahip ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden Warmhaus son yatırımı ile de İngiltere pazarına açılmıştır.