Adana Gayrimenkul Fuarı’nda Tek ASANSÖR Firması: (OTIS)

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Adana Gayrimenkul Yatırım Fuarı, 8-9-10 Aralık 2017 tarihleri arasında Adana Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Bölgenin dikkat çeken projelerinde yer alan ve hala Adana’nın en yüksek binası kabul edilen Mertim’de tercih edilen Otis, fuarın asansör sektöründen tek katılımcısı oldu.

Elka Fuarcılık tarafından düzenlenen Adana Gayrimenkul Yatırım Fuar’ı bu yıl 30 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Bölgenin önde gelen inşaat ve müteahhitlik firmalarını bir araya getiren Fuar; henüz proje aşamasında olan ve tamamlanmış projeleri görücüye çıkardı.

Otis Türkiye, Adana Gayrimenkul Yatırım Fuarı’na, tek asansör firması olarak, bu yıl ilk kez katıldı. Otis, katıldığı tüm fuarlar da olduğu gibi; bu fuarda geliştirdiği yeni nesil asansör sistemlerinin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli, makine dairesiz asansörlerini tanıttı.

Adana’da Bölge Müdürlüğü bulunan ve bölgenin en yaygın servis ağına sahip olan Otis Türkiye, asansör teknolojisindeki güncel bilgileri, özel binalara getirdiği akıllı çözümleri, hayata geçen örnek projeleri ve sektördeki deneyimlerini, katılımcılar ve ziyaretçiler ile paylaştı.


Otis Türkiye:
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.