(Şişecam Düzcam)THE BIG 5 SHOW 2017″de Yeni Ürünlerini Tanıttı…

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, 26-29 Kasım 2017 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen “The Big 5 Show 2017” Uluslararası Yapı Fuarı’ndaki yerini aldı. Şişecam  Düzcam 42 m²’lik kurulu standı ile fuarda, başta Şişecam  Temperlenebilir Solar Low-E ve Şişecam Temperlenebilir Low-E olmak üzere yeni ürünlerini tanıttı.

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi olan  Şişecam Düzcam, 26-29 Kasım tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen ve inşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin katıldığı “The Big 5 Show 2017” Uluslararası Yapı Fuarı’nda yeni ürünlerini tanıttı. Enerji tasarrufu, gürültü kontrolü, güvenlik gibi özelliklerinin yanı sıra dekoratif unsurlarıyla da öne çıkan camlar üreten Şişecam Düzcam, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen Ortadoğu’nun en önemli yapı fuarı The Big 5 Show 2017’ ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

İnşaat sektörü açısından önemli ve stratejik bir tüketim merkezi olan Körfez’in en önemli yapı fuarlarından olan “The Big 5 Show 2017″de Şişecam Düzcam standını ziyaret edenler; başta temperlenebilir ısı kontrol kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53, Füme 36/34, Bronz 41/35, ısı ve güneş kontrol kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Nötral 62/44 ve Nötral 50/33, güvenlik camı Şişecam Ultra Clear Lamine Cam, ekolojik ayna Flotal E, düşük demirli ayna Flotal Ultra Clear, parlak boyalı dekoratif cam Şişecam Boyalı Cam, Şişecam Buzlu Cam “Puzzle” ve “Çakıl’’ olmak üzere Şişecam Düzcam’ın ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgilendirildi.

Şişecam Düzcam’ın fuarda tanıttığı temperlenebilir Low-E kaplamalı ısı kontrol cam markası Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, ısı kayıplarını standart çift cama göre yüzde 50’ye varan oranlarda azaltıyor. Bina içinden bina dışına ısı geçişini azaltarak ısıtma giderlerinden tasarruf sağlayan  Şişecam  Temperlenebilir Low-E Cam pencere önlerinde kışın soğuk bölge oluşumunu engellerken aynı zamanda cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları da geciktiriyor.

Isı kontrolü sağlarken şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermeyen bu ürün, özellikle şeffaf cam yüzeylerin kullanıldığı ticari binalar ve rezidanslar için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam ise ısı kayıplarının standart çift cama göre %50’ye varan oranlarda azaltmasına ek olarak projelerin ihtiyacına göre farklı performanslarda güneş ısısı girişini de sınırlıyor. Bu özelliğiyle sadece ısınma değil soğutma giderlerini de azaltıyor.

Rezidans, okul veya hastane projelerinde Nötral 62/44 yüksek ışık geçirgenliği (%60) ve optimum güneş kontrolü (%43) ile tercih edilirken; ofis ve AVM projelerinde ise Nötral 50/33 optimum ışık geçirgenliği (%49) ve maksimum güneş kontrolü (%33) sağladığı için tercih ediliyor. Temperlenebilir ürünler farklı renkte camlar üzerine kaplanarak, projelerin ihtiyaçlarına yönelik farklı performanslarda ürünler de elde edilebiliyor.


Şişecam Düzcam:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın ise beşinci büyük düzcam üreticisidir.

“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren  Şişecam  Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sisecamduzcam.com