KUZU EFFECT’te (Hager I Berker) Teknolojisi…

Emre Arolat Architecture’ın Ankara’nın en özel karma projelerinden biri olarak tasarladığı Kuzu Effect, paslanmaz çelik B.IQ anahtarlar ve çelik B.7 ve K.1 prizler ile Hager I Berker’in üstün KNX teknolojisini yansıtıyor. Rezidans, ofis, loft daireler ve çarşı olarak ayrılan bütün bölümler üstün tasarım ödüllü B.IQ anahtarlar vasıtasıyla otomasyon sistemine dahil ediliyor. Interra ekranlar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, güvenlik gibi kontrollerin ve interkom hizmetlerinin kolayca kontrol edildiği proje, sakinlerine yeni nesil konforu yaşatıyor.

Binalarda yaşam konforu ve enerji yönetimi alanında entegre çözümler sunan Hager I Berker, Ankara’nın en önemli arterlerinden Çankaya Oran’da yükselen Kuzu Effect’te üstün tasarım ödüllü B.IQ ile proje sakinlerine maksimum konfor sağlıyor. Akıllı bina otomasyon sisteminde Hager I Berker kalitesinin tercih edildiği projede üstün tasarım ödüllü paslanmaz çelik B.IQ ve anahtara uygun olarak üretilen B.7 çelik monoblok anahtar priz kombinasyonu kullanılıyor. Loft dairelerde B.IQ çelik ve B.7 çelik anahtar prizler kullanılırken, rezidans bloğunda özel üretim B.IQ plastik ve K.1 plastik, ortak alanlarda ise B7 paslanmaz çelik ürünler tercih ediliyor.

Ankara’nın ilk LEED Gold sertifikalı Kuzu Effect projesi 1+1’den 5+1’e kadar 10 farklı tipte yaşam alanı sunan rezidans bölümü, ormana nazır ofis katları, sınırlı sayıda loft daireler ve prestijli markaları bir araya getiren çarşıdan oluşuyor. Lounge katından rezidanslara, loft dairelerden sosyal yaşam olanaklarına kadar her öğesiyle benzersiz bir proje olarak tasarlanan Kuzu Effect, güvenlik artıları, ulaşım kolaylığı ve modern ihtiyaçlara cevap vermesi sebebiyle dikkatleri çekiyor. Akıllı bina otomasyon sisteminde Hager I Berker kalitesinin tercih edildiği projede üstün tasarım ödüllü çelik B.IQ ve B.7 çelik anahtar prizler kullanılıyor.

Her dairede yer alan B.IQ touch paneller ile resepsiyon iletişimi, akıllı ev yönetimi ve konsiyaj hizmetleri sağlanıyor. Aynı zamanda proje sakinleri, evde olmadıkları zamanlarda akıllı telefon ve tabletler vasıtasıyla rahatlıkla fonksiyonları takip edebiliyor, ortak alanları kamera vasıtasıyla izleyebiliyor. Ayrıca VRF kontrol, yerden ısıtma kontrolü, vam (taze hava) cihazı kontrol, aydınlatma kontrolü ve aydınlatma dim özellikleri sistemden kontrol edilebiliyor.

Üstün tasarım ödüllü B.IQ ile tüm kontroller elinizin altında

Hager I Berker’in tasarım ödüllü ürünü B.IQ, tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum ledlerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor.  

Tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve panjur sistemlerinin kontrolünü sağlayan Berker B.IQ, ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in estetik dokunuşlarıyla şıklığı ve son teknolojiyi uyum içinde harmanlıyor. KNX ile uyumlu B.IQ tüm yaşam alanlarının ısısını, alarmını, panjur ve müzik sistemlerini yönetmeyi tek anahtarla mümkün kılarken, butonda yer alan led ışık şıklığın tamamlayıcısı oluyor.