ÜNİVERSİTELİ GENÇLER (Günsan)’ın Üretim Tesislerini Ziyaret Etti…

Gençlerin işgücü piyasasına katılımını destekleyerek istihdamın artırılması hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen TrakyaKAriyer projesi kapsamında, Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü öğrencileri Günsan fabrikasını gezdi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler Günsan’ın üretim tesisindeki farklı üretim aşamalarını gezerken, şirketin otomasyon sistemini ve üretimden paketlemeye fabrika süreçlerini yakından görme fırsatı yakaladı. Günsan hakkında kurumsal bilgilerin verildiği sunumun ardından şirketteki staj, iş imkânlar ve kurumun insan kaynakları politikası da anlatıldı.

Sanayi-üniversite işbirliği modelini temel alarak gençlerin ve yeni mezunların istihdamının artırılmasına katkı sağlaması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, üniversite öğrencileri Günsan’a staj başvurusunda da bulundu.


Günsan:
1982 yılında anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmaya başlayan Günsan, 1995’ten bu yana halen üretiminin devam ettiği Samandıra’daki endüstriyel tesisinde, anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.