(Graniser Seramik) Ella Serisi ile Mutfaklarda RETRO Rüzgarı…

Dekorasyonda ve mimaride tarihi dokuların öne çıkmasıyla birlikte iç mekan tasarımlarının odak noktası olan seramiklerde de nostaljik detaylar popülerlik kazanıyor. Graniser Seramik, hayatımıza girişi 19. yüzyıla dayanan ve uygulandığı alanlarda samimi bir atmosfer oluşturan desenli karolar ile dekorasyonda nostaljiye vurgu yapıyor. Gri, mavi ve kum bejinin birlikteliği ile tasarlanan desenli karo Ella Serisi, mutfaklarda retrorüzgarı estiriyor.

Türkiye’nin lider seramik karo üreticileri arasında bulunan Graniser Seramik, özgün tasarım çizgisine sahip ürün yelpazesini el emeğinin bir yansıması olarak tasarlanan ‘Ella Serisi’ ile genişletiyor. Ürün gamına yeni eklenen Ella Serisi, geleneksel ve nostaljik desenlerin fırça efektiyle modernize edilmesiyle hayat buluyor. 30 x 60 cm ebatlarında karolar şeklinde üretilen Ella, uygulandığı her mekana uyum sağlıyor.

 

Şehrin tarzını dekorasyona yansıtan özel tasarımlar…

İlk olarak 19. yüzyılda Levanten yapılarda kullanılan desenli karolar, 19. yüzyılın son çeyreğinde ‘karosiman sanatı’ adıyla Rum zanaatkarlar tarafından İstanbul ve İzmir’de üretilmeye başlanmış. O zamanlarda bitmiş karoları preslemek için makine kullanılsa dahi kol gücü gerektirdiğinden dolayı oldukça zahmetli bir üretim sürecinden geçen desenli karolar, yıllar geçtikçe daha da değerlenmiş ve şehirlerle özdeşleşen desenler ortaya çıkarmışlardır. Başlangıçta basit geometrik şekillerle üretilen karolar, zamanla daha özgün, şehrin tarzını yansıtan stil ve renklere doğru evrilmişlerdir. Geçmişi yıllara dayanan bu değerli sanatı tasarım gücü ve üretim altyapısı ile yeniden şekillendirerek gün yüzüne çıkaran Graniser Seramik, Ella serisi ile yaşam alanlarında retro tarzını yansıtıyor.


Graniser Seramik:
Türkiye’nin lider seramik karo üreticileri arasında yer alan Graniser Seramik, kuruluş yılı olan 1997’den bu yana üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Manisa Akhisar’daki fabrikasında çeşitli ebat ve tasarımlarda yaklaşık 5.000 çeşit tek ve çift pişirim duvar karoları ile sırlı granit ve bordür üretmektedir.  Bugün geldiği noktada Graniser Seramik, 22 milyon m2 üretim kapasitesine sahip tesisi, 1100 kişiyi aşan istihdamı, 100’ü aşkın satış noktası, güçlü ihracat yapılanması ile sektörünün devleri arasında yer almaktadır. Üretiminin yaklaşık yüzde 60’ını ihracata yönlendiren firma, Amerika, İsrail, Kanada, Yunanistan gibi 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Graniser Seramik 2012 yılından bu yana tamamı yabancı yatırımcıya ait tek seramik şirketidir.