[Söyleşi]: “Türkiye’de fuarcılık anlayışına yeni bir soluk getireceğini farkettik.”

Selda Yıldırımer

ARCHITECT@WORK 2017 katılımcı firmalarından AkzoNobel’in Mimari Spesifikasyon Satış Yöneticisi Selda Yıldırımer ile etkinlik hakkında konuştuk.

 

ARCHITECT@WORK, Türkiye’de ikinci kez düzenleniyor. Etkinliğe geçen sene katılmış mıydınız?

Hayır etkinliğe ilk defa katılıyoruz.

Katılma kararınızı etkileyen ne oldu?

Tüm dünyanın ardından Türkiye’de ilk defa düzenlenmesinden sonra, ARCHITECT@WORK’ün Türkiye’de fuarcılık anlayışına yeni bir soluk getireceğini farkettik. Lansmanını yapacağımız ürünlerin hedef kitlesinin fuarın hedef kitlesiyle uyumlu olması, etkinliğe katılım düşüncemizi olumlu yönde etkiledi. Diğer bir unsur da etkinlikte, sektörün ihtiyacı olabilecek her alanda firma çeşitliliğine yer verilmesi. Bunun katılımcıları memnun edip etkinliğin sürekliliğini sağlayacak bir durum olacağını öngördük.

ARCHITECT@WORK 2017’de hangi yeniliklerinizi tanıtıyorsunuz? 

3 farklı yeni serimizin tanıtımına yer verdik. İlk olarak, Peclers Paris ile geliştirilen ve 20 yılı aşkın süredir mimarların en çok tercih ettiği toz boya katoloğu olan Futura Koleksiyonu’nu Batimat fuarında yapılacak dünya lansmanı öncesinde burada tanıtıyoruz. Farklı yoğunluk ve yeni pütürlülük seviyeleriyle şimdiye kadar toz boyada ilk defa uygulanan yüzey efektleri ve geniş renk yelpazesi sunan Yeni Futura Serisi, dış ortam dayanımında aranılan Qualicoat Class 2, GSB Master, AAMA 2604 ve BS standartlarını karşılamakta.

Interpon D2015 Precis Ultra Mat Serisi ise metalik renklerde teknik olarak üstün dayanım performansı ve ışığı yansıtmayan matlık seviyesiyle ön plana çıkıyor. Seri, ipeksi dokunuş hissiyle estetik açıdan da fark yaratmakta. Mat ürünlerde alışılmış parlaklık seviyesi 25 iken, geliştirilmiş teknolojiyle tasarlanan Precis serisi, 10-15 parlaklık aralığında 6 metalik renk seçeneği sunuyor.

Sunduğumuz diğer bir yenilik de; toz boyada en popüler eloksal renklere alternatif olarak geliştirilen, mat ve metalik görünümüyle dikkat çeken INTERPON D2525 ANODIK koleksiyonu. Yenilenen koleksiyondaki mevcut eloksal renklere, 6 yeni metalik renk eklendi. Interpon D2525 Anodik serisi eloksala kıyasla kolay onarım, uygulama ve maliyet avantajı, renk tutarlılığı ve çevre dostu oluşuyla ön plana çıkıyor. Interpon D2525 teknolojisi kullanılarak üretilen metalik seri; Qualicoat Class 2, AAMA 2604 ve GSB Master kalite standartlarını karşılıyor.