(AGT), Ödüle Doymuyor!

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri markası AGT bu yıl İSO 500 listesindeki yükselişiyle bölgede birincilik, İhracat Döviz Geliri dalında üçüncülük, “Pazarlama İnovasyonu” kategorisinde birincilik ödüllerine layık görüldü. AGT, Türkiye‘nin saygın teknoloji etkinliği SAP Forum’da da Success Factors projesiyle Silver Winner ödülünün sahibi oldu.

Ahşabı teknoloji ve tasarımla buluşturan AGT, teknolojiyi yakından takip ederek, dijitalleşmede, ürün inovasyonunda sektöre getirdiği yeniliklerle başarı dolu bir yıl geçirmeye devam ediyor. Bu yıl kazandığı çok önemli ödüllerle başarısını perçinleyen AGT, dijital dönüşüm kapsamında gerçekleştirmekte olduğu çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor.

 

AGT, İSO 500 listesindeki bu yıl 30 sıra birden yükselişiyle bölgede birincilik ödülünü, “Döviz Kazandırıcı Hizmetler” kategorisinde İhracat Döviz Geliri dalında ise üçüncülük ödülünü aldı. Aynı zamanda, dünyaya daha kolay hizmet vermek ve sınırları ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirdiği “Dijital Platform Projesi”yle de bu sene ilk kez verilen İnovasyon Ödülü’nün sahibi oldu. Böylelikle AGT, kendi sektöründe pazarlama inovasyonu alanında ödül alan ilk marka oldu.

AGT, Türkiye‘nin en büyük teknoloji etkinliği olan SAP Forum’dan bu sene de ödülle döndü. Geçtiğimiz yılın “Yılın İnovasyon Şampiyonu” marka; SAP 2017 Kalite Ödülleri kapsamında İnsan Kaynakları süreçlerinde başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlayan Success Factors projesiyle bu yıl “Hızlı İmplementasyon” kategorisinde Silver Winner ödülünün sahibi oldu. Avrupa’nın en büyük iş uygulamaları şirketi olan SAP’nin insan kaynakları yazılımı SuccessFactors’u kullanan tek ulusalmarka olan AGT aynı zamanda, SAP’nin bu proje ile ödül verdiği ilk ve tek marka oldu. Firma ayrıca Business Life Dergisi tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin En Sosyal 500 Şirketi Araştırması’na göresektörünün en beğenilen ve en sosyal şirketi olmayı başardı.

Şirzat Subaşı

AGT’nin başarılarında inovasyona verdikleri önemin yattığının altını çizen AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı şunları söyledi: “Sürekli gelişen ve değişen dünya pazarına uyum sağlamak için teknolojiyi yakından takip ediyoruz ve inovasyona çok önem veriyoruz.Dijital Dönüşüm Projemiz kapsamında sürdürülebilir büyüme stratejisi ve operasyonel verimlilik üzerine dijitalleşme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların sonucunda kazandığımız ödüller bizim için gurur verici.”


AGT:
1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketi AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke, duvar paneli ve süpürgelik üretimi yapıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016 yılındaki 700 milyon TL’yi aşkın cirosu, yüzde 40’lık ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. www.agt.com.tr