(AGT)’nin “Dijital Platform Projesi” İNTERMOB FUARI’nda BÜYÜK İlgi Gördü…

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri markası AGT, dünya pazarında önemli bir yere sahip olan İntermob Fuarı’na katıldı. AGT, yeni ürünlerinin ve dijital dönüşüm projelerinin lansmanını gerçekleştirdiği fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ahşabı teknoloji ve tasarımla buluşturan AGT, 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İntermob Fuarı’na katıldı. Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri alanlarında trendlerin belirlendiği, mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektörlerinin öncü firmalarının en yeni ürün ve hizmetlerini görücüye çıkardığı İntermob Fuarı’nda AGT, dünyaya daha kolay hizmet vermek ve sınırları ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirdiği Dijital Platform Projesi’nin lansmanını gerçekleştirdi.

Dijital Platform’da sektörde bir ilk

Türkiye’nin En Sosyal 500 Şirketi arasında, mobilya bileşenleri sektöründe ise birinci sırada yer alan AGT’nin Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında oluşturduğu, müşterilerine ürünü satın almadan önce kendi mekanlarında döşenmiş halini görüntüleme imkanı tanıyan dijital platform, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler markanın yeni ürünlerini canlı olarak deneyimleme ve yakından tanıma şansı buldu. İnovasyona büyük önem veren AGT, bu uygulamanın sektörün dünyaya açılan penceresi olmasını hedefliyor.

Sonbahar renkleri, kış trendleri

AGT, sonbaharla birlikte mevsimin doğal güzelliğinden ilham alarak tasarladığı, ahşabın sıcaklığını yansıtan yepyeni ürünlerini katılımcıların beğenisine sundu. Tabiatın doğal renk ve dokusunu taşıyan, derzler yardımıyla birbirinden ayrılan “Natura Line/ Plus” ve Milano’dan esinlenerek tasarlanan “Concept” parke serileriyle dünya modası ziyaretçilerle buluşurken markanın yeni parke serileri fuarın ilgi odağı oldu. Doğanın mucizesi 14 mm yeni lamine parke serisi Legno, farklı kalınlıklarda tercih edebileceğiniz Natura Slim/Large ve bu sezon mekanlarınıza taptaze renkleri taşıyacak olan Bella Serileri fuarda ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. AGT’nin dünya standartlarındaki MDF’si kullanılarak üretilen AGT Panel’e yeni eklenen taş dokular, metalik tonlar gibi trend olan 11 farklı renk ise katılımcılardan tam not aldı.

Dijital Dönüşüm sürecek

Şirzat Subaşı

Sektörün öncülerini ve dünya markalarını buluşturan İntermob Fuarı’nın AGT için son derece verimli geçtiğini söyleyen AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, “Öncü ve trendleri belirleyen marka olma misyonumuzu; yatırımda, Ar-Ge’de, dijitalleşmede, ürün inovasyonunda sektöre getirdiğimiz yeniliklerle sürdürüyoruz. Bu yıl Türkiye’nin En Sosyal 500 Şirketi arasında mobilya bileşenleri sektöründe ise birinci sırada yer almayı başardık. Sosyal medyayla entegreyiz ve dijital pazarlama faaliyetlerimiz sayesinde de, sosyal medyada sektörün en beğenilen ve en çok takip edilen markasıyız. Lansmanını İntermob Fuar’ında gerçekleştirdiğimiz Dijital Dönüşüm Projemizde bu iletişimi daha da güçlendirecek. Endüstri 4.0 kapsamındaki Dijital Dönüşüm Projemiz ile sürdürülebilir büyüme stratejisi ve operasyonel verimlilik üzerine dijitalleşme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem Dijital Platform Projemize olan ilgi hem de yeni ürün ve renklerimize gelen beğeniler beklediğimizin üzerindeydi. Bunun yanı sıra ulusal ve uluslararası sektör profesyonelleriyle iletişim halinde olmak; yepyeni projelerle karşılaşmak bizim için oldukça verimliydi.”


AGT:
1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketi AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke ve süpürgelik üretimi yapıyor. Türkiye’nin En Sosyal 500 Şirketi ve Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016 yılındaki 700 milyon TL’yi aşkın cirosu, yüzde 40’lık ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için: www.agt.com.tr