(AGT), SONBAHAR Renklerini Yaşam Alanlarına Taşıyor…

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri markası AGT, sonbaharın trend renklerini açıkladı. AGT’nin parke serileri, Natura Line, Nature Plus ve Concept ahşabın güzelliğini evlere taşıyacak.

Yaz sezonunda açık, soft renkler oldukça popülerken; sonbaharda ise daha koyu meşe-gri tonları ve bunlarla kombinlenebilen renkler ön plana çıkacak. Daha sıcak ve koyu tonlarda mobilya ve yer döşemeleri yükselişe geçecek, pastel tonlar popülerliğini koruyacak.

AGT, sonbaharla birlikte mevsimin doğal güzelliğinden ilham alarak tasarladığı, ahşabın sıcaklığını yansıtan yepyeni ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunuyor. AGT, tabiatın doğal renk ve dokusunu taşıyan, derzler yardımıyla birbirinden ayrılan “Natura Line/ Plus” serisiyle evleri bambaşka bir havaya büründürüyor. Natura Line ve Natura Plus serisinin Ilgaz meşe, Selge, Meriç gibi sekiz farklı renk seçeneği bulunuyor.

Milano’dan esinlenerek tasarlanan yeni “Concept” parke serisi; Scala, Loreto, Moderna gibi farklı seçenekleri barındırıyor. Tasarımı ve özel renkleri ile öne çıkan serideki kir ve leke dayanımı yüksek parkeler, kolay temizlenmeleri sayesinde hijyenik bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı oluyor.

AGT’nin dünya standartlarındaki MDF’si kullanılarak üretilen AGT Panel’de ise sonbaharın trendi keten dokular dikkat çekiyor. Yeni Kaşmir, Rubik, Bakır ve Metalik tonlardaki renkler mekanlarda fark yaratıyor.

Markanın her zaman dünya trendlerini yakından takip ettiğini belirten AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, “Ahşabın hiç geçmeyen modasını günümüzün modern tasarımlarıyla birleştiriyoruz. Değişimin, yenilikçiliğin gücüne inanıyoruz ve müşterilerimize farklı alternatifler sunmaya devam ediyoruz. Bu sene de, sonbaharın trend renklerinden esinlenerek tasarlanan yeni serilerimizi müşterilerimizin beğenisine sunduk. Daha fazlasını, daha iyisini tasarlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyor.


AGT:
1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen Türkiye’nin lider şirketi AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke süpürgelik üretimi yapıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016 yılındaki 700 milyon TL’yi aşkın cirosu, yüzde 40’lık ihracatı ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bayi ağının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla AGT, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.