Ankara’nın Bir Konut Projesi İçinde Yer Alan İLK Sanat Galerisi (İncek Loft)’ta Açılıyor!

Ankara’da Akfen İnşaat tarafından hayata geçirilen İncekLoft önemli bir etkinliğe sahne oluyor. Başkentin bir konut projesindeki ilk sanat galerisi olan ve etkinliklerle sürekli canlı kalması planlanan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ bu hafta sonu sanatseverlere kapılarını açıyor.

Geçen hafta tüm geliri Bahçelievler Rotary Kulübü’nün Engelsiz Yaşam Projesi’ne bağışlanan ilk müzayedenin düzenlendiği ‘İncek Loft Art Gallery by RC’de, 14 Ekim Cumartesi günü 18:00’de resmi açılış yapılacak.

 

Galeride Yakup Cem, Spyros Georgas, Valentin Rekunenko, Christo Yotov, Fabien Nizam Güner ve Aziz Özdemir gibi dünya sanatçılarının yer alacağı 60 eserlik resim ve heykel sergisi bulunacak.

İlk etapta 10 ressam ve 2 heykeltıraşın 60 eserinden oluşacak sanat galerisi gelecek dönemde kişisel sergilere, eser sunumlarına, çocuk resim atölyelerine ve orijinal eserlerin uygun fiyatla halkla buluşmasına imkan verecek müzayedelere de ev sahipliği yapacak.

“Sanat Galerileri Konut Projelerine Değer Katıyor”

Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme Genel Müdürü Barış Barçak sanata yönelik Türkiye’de farkındalığın son yıllarda hızlı bir şekilde artmasının sonucu galerilerin konut projelerinde de kendilerine yer bulmaya başladığını ifade etti.

Şimdiye kadar birçok kuruluşun koleksiyon ve galerilerini oluşturduklarını anlatan Küratör Rahmi Çöğendez ise “Her duvar bir orijinali hak eder” sloganıyla ulaştıkları kitlenin sayısını sürekli olarak artırdıklarını belirtti. Çöğendez, “Önce AVM’lere giren sanat, sonra otellere ve şimdi de bir ilk olarak İncek Loft ile yaşam merkezlerine giriyor. Burada amacımız yalnız bir görsel galeri değil, müzayede ile sanat söyleşileri workshoplarıyla ve resim dersleriyle tam bir sanat merkezi uygulamak” ifadelerini kullandı.