(MINEX)’te REKOR Büyüme!

Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri olan MİNEX- 7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında kapılarını açıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlenecek MINEX-7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı, 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleşecek.

MİNEX- 7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı
18-21 Ekim 2017
Fuar İzmir

 

Yabancı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören MINEX’te bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak Orta Doğu, Balkanlar, İtalya ve Körfez Bölgesi de yer alacak. Sektörün önemli bölgeleri olarak görülen Çek Cumhuriyeti ve Polonya, bu yıl da fuardaki yerini alacak.

Fuarın ürün grubu şöyle:

Metalik Madenler
Endüstriyel Hammaddeler
Kimyasal Sanayi Hammaddeleri
Gübre Sanayi Hammeddeleri
Seramik Refrakter Cam Sanayi Hammeddeleri
Çimento Hammaddeleri ve Yapı Malzemeleri
Tünel ve Tünel Ekipmanları Teknolojileri
Enerji Hammaddeleri
Kıymetli Taşlar
Prokpeksiyon
Maden İşletme Makinaları ve Ekipmanları
Sondaj Makine ve Ekipmanları
Cevher Hazırlama ve Zenginleştirme Makine ve Ekipmanları
Yardımcı Makine ve Techizatlar
İşyeri Sağlığı ve Güvenlik Malzemeleri

Geçtiğimiz yıl 6 bin 296 metrekare sergi alanında 84’ü yabancı 166 katılımcıya ev sahipliği yapan MINEX, bu yıl yüzde 58 büyüdü. On bin metre kareye ulaştı. Fuara katılan firma ve temsilciliklerle birlikte MINEX 7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı yerli ve yabancı katılımcı sayısıyla da rekor artışına imza atmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl Amerika, Almanya, Avusturya, Avusturalya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Almanya, Güney Kore, İrlanda, İran, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kanada, Norveç ve Polonya olmak üzere toplam 20 ülkeden 84 uluslararası katılımcıyı ağırlayan fuar, bu yıl güçlü alım heyetleri büyütmeye devam edecek.

Uzmanlar makinalar hakkında bilgi verecek

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından organize edilen 6. Uluslararası maden Makineleri ve Teknolojileri Kongresi (IMMAT) 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında MINEX 2017 Madencilik, Doğal kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek.

Uluslararası bilim insanlarının ve uygulayıcıların katılacağı kongrenin amacı; kullanılmakta olan maden makinelarinin kullanıcıya tanıtılması, verimliliklerinin ve ekonomiye katkılarının araştırılması, bu alandaki teknik ve bilimsel gelişmelerin ilgili çevrelere aktarılması, araştırmacı, işletmeci, imalatçı, firma temsilcisi ve yöneticilerin aynı platforma buluşturularak etkin bir iletişimin sağlanması.

Kongre kapsamında; maden işletme, cevher hazırlama ve zenginleştirme, mermer, altyapıya yönelik kullanılan maden makinaları ve bunların teknolojileri ile ilgili konular tüm dünyadan önemli uzmanlarca sunulup tartışılacak.